پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

کیم دو هوون بازنده فینال‌های آسیایی

سرمربی اولسان آقای همیشه نایب قهرمان!

سرمربی اولسان آقای همیشه نایب قهرمان!

ایران ورزشی:  سایت «اخبار فوتبال کره جنوبی» خبر داد کیم دو هون، سرمربی اولسان هیوندای احتمال دارد بعد از بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 مقابل پرسپولیس از این تیم خداحافظی کند.
هون از سال 2017 هدایت اولسان را برعهده دارد.
این مربی تلاش زیادی کرد تا در دو سال گذشته اولسان را قهرمان کی لیگ کند ولی موفق به این کار نشد و در هر دو سال دوم شد. این مربی البته سال 2017در جام حذفی کره قهرمان شد اما امسال هم فینال حذفی را باخت هم در کی لیگ نایب قهرمان شد و حالا بدجوری تشنه جام به نظر می‌رسد.
کیم دو هون در دوران بازیگری افتخارات نسبتاً قبال توجهی دارد اما تنها افتخار دوران مربیگری‌اش قهرمانی با اولسان در جام حذفی است. این مربی 50 ساله از سه سال قبل وارد عرصه مربیگری شد و قبل از اولسان تنها هدایت تیم زیر 20 سال کره و اینچئون یونایتد را برعهده داشته است.
 
او در دوران بازیگری با چونبوک موتورز قهرمان جام حذفی کره شده اما در جام برندگان جام آسیا هم در فصل 2001-2000 نایب قهرمان شده است.با این حال او به عنوان بازیکن در تیم سئونگنام ایلهوا چونما هم قهرمان کی لیگ شده هم قهرمان جام حذفی اما عجیب اینکه در این تیم هم در فینال لیگ قهرمانان آسیا سال 2004 شکست خورده است.او دو بار آقای گل کی لیگ هم شده اما اینکه دو بار در فینال‌های آسیایی شکست خورده و در کی لیگ و جام حذفی امسال هم به عنوان مربی نایب قهرمان شده می‌تواند مورد توجه پرسپولیسی‌ها قرار بگیرد.
 
در سال 1996 و در جام ملت های آسیا زننده یکی از دو گل تیم ملی کره جنوبی به ایران در آن بازی معروف 6 بر 2 در دوبی بود ضمن اینکه یک بار هم در جام ال جی سال 2001 در مصر زننده تک گل پیروزی بخش تیم ملی کشورش مقابل ایران بود.
در عین حال شاید مهمترین گل ملی او در دوران بازیگری اش گل پیروزی بخش مقابل تیم ملی برزیل در دیدار دوستانه سال 1999 باشد که در سئول به ثمر رسید.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.