دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال میهمان افتخاری فینال آسیا

ملاقات تاج و اینفانتینو در دوحه

ملاقات تاج و اینفانتینو در دوحه
بهناز میرمطهریان
بهناز میرمطهریان

مهدی تاج به همراه مهدی محمدنبی و حیدر بهاروند امروز به قطر سفر کرد. او در این سفر با شیخ سلمان و اینفانتینو دیدار خواهد داشت

ایران ورزشیخبر سفر مهدی تاج به عنوان رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال به قطر به همراه مهدی محمدنبی، دبیرکل و حیدر بهاروند، سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال، در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا، یکی از خبرهای عجیبی است که با توجه به جو ایجاد شده علیه تاج و بهاروند بعد از پرونده ویلموتس و اتفاقات فوتبال به گوش می‌رسد.

این سه نفر امروز (چهارشنبه) ایران را به مقصد قطر ترک می‌کنند و در صورتی که تست‌های پزشکی آنها مشکلی نداشته باشد، تحت تدابیر پزشکی می‌توانند در برنامه‌های در نظر گرفته شده شرکت کنند.
این سفر در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال و بعد از همه اتفاقاتی که در پرونده ویلموتس، برای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال رخ داد، تبعات و حواشی مختلفی خواهد داشت. بخصوص که مهدی تاج هرگز پاسخ‌های قانع‌ کننده‌ای به ابهاماتی نداد که در طول مدت مدیریتش در فدراسیون فوتبال مطرح می‌شد و با استعفا از سمتش، دیگر لزومی هم برای پاسخگویی ندید.
با همه اینها حالا که تیم فوتبال پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافته است، مثل دفعه قبل می‌تواند در کنار اینفانتینو بنشیند و میهمان افتخاری این مسابقه باشد یا حتی آن را هم امتداد افتخارات دوران مدیریتی‌اش بداند!
موضوع دعوت این سه نفر از ایران اما چه بوده و چرا مهدی تاج به همراه نبی و بهاروند می‌تواند در قطر حاضر شود؟
 
ماجرا از این قرار است که کشور قطر، از رؤسای فدراسیون‌های فوتبال آسیا، اعضای کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا به همراه رؤسای فیفا، یوفا و کنفدراسیون‌های دیگر دعوت کرده است تا در مراسم افتتاح استادیوم الریان (که با برگزاری فینال امیرکاپ قطر همزمان است) حاضر شوند.
مراسم افتتاحیه در روز جمعه 18 دسامبر (28 آذر) در استادیوم الریان برگزار خواهد شد و طبیعی است که برخی از مسئولان حاضر در این مراسم، برای حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا که شنبه 29 آذر برگزار می‌شود، در قطر بمانند. مهدی تاج به عنوان یکی از اعضای هیأت اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا، بهاروند و نبی را در این سفر همراهی می‌کند. بدون شک این سفر می‌تواند ملاقات این سه نفر با شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و اینفانتینو، رئیس فیفا را در پی داشته باشد و در شرایطی که به خاطر شیوع ویروس کرونا، امکان ملاقات و برگزاری جلسات حضوری نیست، چه فرصتی بهتر از این که مسئولان فدراسیون فوتبال ایران درباره بسیاری از مسائل و مشکلات فوتبال ایران با مسئولان عالی‌رتبه فوتبال آسیا و فیفا گفت‌وگوی اثربخشی داشته باشند.
موضوع پول‌های بلوکه شده ایران در فیفا همچنان یکی از مسائل حل نشده فوتبال ایران است که نیازمند پیگیری جدی مسئولان فوتبال ایران است. علاوه بر این موضوع برگزاری مسابقات تیم ملی فوتبال ایران در ادامه رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و امکان برگزاری مسابقات داخل خانه در ایران می‌تواند موارد دیگری باشد که به دستاورد سفر مسئولان ایران به قطر منجر شود.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.