یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

ممنوعیت صدور آی‌دی کارت برای خبرنگاران ایران

جریمه باشگاه پرسپولیس، در صورت پخش فینال

جریمه باشگاه پرسپولیس، در صورت پخش فینال

بنا به گفته بخش رسانه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا، در صورتی که فیلمی از تمرینات و مسابقه در ایران پخش شود، خود باشگاه پرسپولیس جریمه خواهد شد.

تخلف صدا و سیمای ایران در رعایت نکردن حق کپی رایت پخش زنده مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، باعث شد بخش رسانه‌ای AFC نه تنها حق پخش فینال این رقابت‌ها را به ایران ندهد که صدور آی‌دی‌کارت برای خبرنگاران ایرانی را هم ممنوع کرد.

به همین دلیل خبرنگارانی که از طرف ایران برای پوشش خبری فینال لیگ قهرمانان آسیا در دوحه حاضر شده‌اند، به عنوان همراهان همراهان باشگاه پرسپولیس مجوز حضور در قطر را دریافت می‌کنند! سخت‌گیری‌های AFC در این رابطه به حدی است که اگر هر یک از همراهان هم با تلفن همراه یا دوربین اقدام به تصویربرداری از مسابقات کنند، از استادیوم برگزاری رقابت اخراج خواهند شد.

در مسابقات دیگری که AFC برگزار می‌کرد، حتی در صورتی که ایران حق پخش بازی‌ها را نمی‌خرید، باز هم خبرنگارانی از سوی ایران می‌توانستند برای پوشش خبری مسابقات، آی‌دی‌کارت دریافت کنند اما تخلف ایران در پخش مسابقاتی که حق پخش آن را نخریده بود، باعث شده که حتی به این شکل هم به خبرنگاران ایرانی آی‌دی‌کارتی تعلق نگیرد. همین موضوع باعث شده که در مسابقه‌ای که یک طرف آن نماینده ایران است، ایران هیچ خبرنگاری در روز فینال در جایگاه خبرنگاران نداشته باشد!

بنا به گفته کنفدراسیون فوتبال آسیا، در صورتی که فیلمی از تمرینات و مسابقه در ایران پخش شود، خود باشگاه پرسپولیس جریمه خواهد شد.

فدراسیون فوتبال ایران حتی در جام جهانی روسیه هم به دلیل اینکه در برخی بازی‌ها حق پخش را به طور کامل نخریده بود، امکان حضور گزارشگران ایران در باکس کنار زمین وجود نداشت و محمدحسین میثاقی علی‌رغم حضور در روسیه، نتوانست از داخل ورزشگاه، گزارشی تهیه کند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.