دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

زمین سفت تمرینی تنها مشکل تیم قبل از فینال

پرسپولیسی‌ها: از آسمان سنگ هم ببارد باید ببریم

پرسپولیسی‌ها: از آسمان سنگ هم ببارد باید ببریم
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو

ایران ورزشی: این روزها پیدا کردن مربیان و اعضای تیم پرسپولیس در قطر تبدیل به دشوارترین کار ممکن شده چرا که به لحاظ اهمیت مسابقه فینال و شرایط خاصی که بر تیم در اردو حاکم است اصلاً نمی‌توان حتی برای لحظه‌ای کوتاه با یکی از پرسپولیسی‌ها صحبت کرد. برنامه فشرده تمرینی، رفت و آمد بین هتل و محل تمرین، حضور در جلسات آنالیز و البته صرف وعده‌های غذایی همراه تیم باعث شده تا بازیکنان و مربیان هیچ‌وقت تنها نباشند. آنها بشدت مشغول کارند و کاملاً روی بازی شنبه و حریف‌شان تمرکز کرده‌اند و می‌گویند همه کار خواهند کرد تا از این میدان بزرگ سربلند بیرون بیایند.
 
اعتراض به زمین تمرین
پرسپولیس در یکی از زمین‌های تمرینی مجموعه ورزشی اگلا تمرین می‌کند که حالا تنها دغدغه کادر فنی و بازیکنان است. پرسپولیسی‌ها می‌گویند تنها مشکل‌شان در قطر همین سفت بودن زمین تمرینی است که تا حدودی کار را برایشان سخت کرده است. اتفاقاً کادر فنی و مدیریت تیم به این مسأله اعتراض کرده‌اند اما مسئولان مسابقات گفته‌اند این شرایط برای تیم حریف هم وجود دارد و آنها هم در یکی دیگر از زمین‌های همین مجموعه تمرین می‌کنند. البته پرسپولیسی‌ها از کیفیت زمین تمرین اولسان هیچ اطلاعاتی ندارند. این اتفاق در حالی می‌افتد که هتل پرسپولیسی‌ها مجاور مجموعه مجهز اسپایر است که چند زمین تمرینی خوب دارد اما مسئولان مسابقات به پرسپولیس گفته‌اند امکان تمرین در آن مجموعه وجود ندارد چون با اسپایر قرارداد ندارند.
 
کاش بازی در خلیفه بود
هتل محل اقامت پرسپولیس به ورزشگاه خلیفه چسبیده است. ورزشگاهی که قرار است میزبان بازی افتتاحیه جام جهانی باشد. پرسپولیسی‌ها می‌گویند کیفیت زمین چمن ورزشگاه الجنوب محل برگزاری بازی فینال اصلاً خوب نیست و آنقدر در آن ورزشگاه بازی برگزار کرده‌اند که چمنش خراب شده و به همین خاطر طی یکی دو روز گذشته مشغول ترمیم آن زمین بوده‌اند. اعضای تیم پرسپولیس معتقدند کاش بازی فینال در ورزشگاه خلیفه برگزار می‌شد اما ظاهراً قرار است بازی فینال امیرکاپ بین العربی و السد در آن ورزشگاه برگزار شود.
 با اولسانی‌ها رودررو نمی‌شوند
از آنجا که تیم اولسان هم در هتل تورچ (شعله) اقامت دارد طبیعتاً ناخودآگاه اعضای تیم پرسپولیس با اعضای تیم اولسان در آسانسورها یا معابر هتل مواجه می‌شوند اما سعی دارند کمتر برخوردی بین‌شان صورت بگیرد. در ضمن حواس اعضای کادر فنی پرسپولیس هم به محل تمرین و موقعیت زمین تمرین‌شان هست تا اولسانی‌ها برای باخبرشدن از جزئیات فنی پرسپولیس فردی را سر تمرین‌شان نفرستند. این وضعیت برای پرسپولیس هم وجود دارد و آنها هم نمی‌توانند برای پی بردن به جزئیات فنی اولسان فردی را به محل تمرین آنها بفرستند.
 
فقط یک ایرانی در فرودگاه
وقتی پرسپولیسی‌ها به دوحه رسیدند تنها با یک ایرانی مواجه شدند و بعد از آن هم خبری از هواداران در محل تمرین یا هتل تیم نبوده است. تنها فرد ایرانی که پرسپولیسی‌ها در دوحه دیدند در بدو ورودشان به فرودگاه دوحه بود. همان مردی که سال‌هاست در دوحه زندگی می‌کند و با به تن کردن پرچم ایران در تمام بازی‌های ملی و باشگاهی نمایندگان فوتبال ایران در ورزشگاه حاضر می‌شود و تیم ملی و باشگاه‌هایمان را تشویق می‌کند.
صبح دیروز و در فاصله سه روز مانده به فینال اعضای تیم پرسپولیس هم خبر نداشتند که بالاخره بازی‌شان در حضور تماشاگران برگزار خواهد شد یا نه اما اعضای تیم قبل از اعلام رسمی ای اف سی مبنی بر حضور تماشاگران در ورزشگاه می‌گفتند چه تماشاگران را به ورزشگاه راه بدهند چه نه باید این بازی را ببرند و حتی اگر سنگ هم از آسمان ببارد باید برنده این مسابقه شوند.
 
کار روانی روی برخی بازیکنان
خوشبختانه غیر از زمین تمرین، پرسپولیس هیچ مشکلی در دوحه ندارد و برای بازی فینال آماده می‌شود. جلسات آنالیز کادر فنی از روز دوشنبه شروع شده و هر روز برگزار می‌شود تا قبل از شروع بازی شناخت کاملی نسبت به حریف داشته باشند. پرسپولیسی‌ها می‌گویند در بهترین شرایط ممکن آماده فینال می‌شوند اما خب بازی بزرگ شرایط خاصی دارد و در آستانه بازی بزرگ همه اعضای تیم باید از لحاظ روانی آماده این مسابقه شوند. در این زمینه برخی بازیکنان باتجربه‌اند و از نظر روحی شرایط بسیار خوبی دارند اما چند نفر دیگر تا شروع فینال باید آماده شوند.
 
حریف بایرن هم باشد آماده‌ایم
پرسپولیسی‌ها هیچ واهمه‌ای از تیم حریف ندارند و می‌گویند حتی اگر بایرن مونیخ هم حریف‌مان بود دوست داشتیم همین فردا با این تیم بازی کنیم و کاملاً برای بازی مشتاقیم. مربیان پرسپولیس اعتقاد دارند اگر همه چیز نرمال پیش برود و اتفاق خاصی مثل اخراج زودهنگام یا مصدومیت پیش نیاید با توجه به نقطه قوت تیم که کار گروهی است و به آن اعتقاد دارند، دل‌شان روشن است که برنده فینال خواهند بود.
 
فرم بازی نه، فقط برد
بعد از صعود اولسان به فینال حالا هر کسی سعی دارد آنالیزی از این حریف کره‌ای داشته باشد و خیلی‌ها هم سعی کرده‌اند برداشت‌های‌شان را به کادر فنی پرسپولیس انتقال دهند. برخی هم تقاضاهای عجیبی دارند و می‌گویند باید پرس کنید در حالی که از جزئیات پرس کردن هیچ اطلاعی ندارند و می‌خواهند برای کادر فنی استراتژی بازی هم تعیین کنند.
با این حال کادر فنی پرسپولیس اعتقاد دارد از آنجا که فینال تک بازی است و تک بازی قهرمان را مشخص می‌کند فرم بازی در اولویت نخواهد بود. مثلاً اینکه تیمی 90 درصد مالکیت توپ را داشته باشد اما شکست بخورد چه فایده‌ای خواهد داشت. همه از اینکه یحیی به بازی مالکانه علاقه دارد آگاهند و پرسپولیس هم قبلاً فرم بازی‌اش را به همه نشان داده اما برای این مسابقه با استراتژی خاصی دنبال پیروزی است و ممکن است دقایقی فوتبال زیبا را کنار بگذارد، دقایقی دفاع کند، فضاها را ببندد و دنبال رسیدن به هدفش از راه ضدحمله و حمله سریع باشد. پرسپولیسی‌ها می‌گویند هر طور شده باید این بازی را ببرند و برایشان مهم نیست با چه فرم بازی به این مهم می‌رسند چرا که در نهایت پیروزی و قهرمان شدن اهمیت دارد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.