دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

بازیکنان خوب و کادر فنی با اراده‌ای داریم، چرا به جام جهانی نرویم؟

جهانبخش: خبر جدایی من از برایتون شایعه است

جهانبخش: خبر جدایی من از برایتون شایعه است
امیر اسدی
امیر اسدی

سرحال هستم و علاقه‌مندم تا به همین روند ادامه بدهم. تا همین الان هم که با شما صحبت می‌کنم، نه چیزی درباره جدایی شنیده‌ام و نه تصمیمی گرفته‌ام.همه این اخبار شایعه است.

ایران ورزشی: بعد از مدتی مصدومیت و دوری از فوتبال، علیرضا جهانبخش رفته رفته به ترکیب برایتون برگشت و مقابل لسترسیتی بعد از هفته‌ها در جمع یازده بازیکن ثابت قرار گرفت. 

هر چند تلاش 56 دقیقه‌ای علیرضا که با یک پاس زیبا برای دنی ولبگ و شوتی تماشایی همراه بود، به نتیجه نرسید و مانع از شکست سنگین تیمش نشد.
 جهانبخش که این روزها با شایعه‌هایی درباره بازگشت به هلند و پوشیدن پیراهن آژاکس هم مواجه شده، در گفت و گو با ایران ورزشی به این اخبار واکنش نشان داد و همه آنها را از بیخ تکذیب کرد. 
او از انتخاب و حضور در برایتون راضی است و دوست دارد همچنان پیراهن این تیم را بر تن کند. 
بنابراین فعلاً نباید منتظر جدایی یا انتقال علیرضا به باشگاهی جدید باشیم. او در این مصاحبه درباره تیم ملی، دراگان اسکوچیچ و مسیر دشوار صعود به جام جهانی نیز صحبت می‌کند و البته بر این عقیده است که ایران می‌تواند به عنوان تیم نخست از این گروه به دور بعد و سپس رقابت‌های نهایی جام جهانی قدم بگذارد.
 
بعد از مدتی مصدومیت بالاخره به ترکیب اصلی برایتون برگشتی و مقابل لسترسیتی 56 دقیقه بازی کردی. درباره این بازی صحبت می‌کنی و اینکه چه شد نتیجه را واگذار کردید؟
 بعد از مصدومیتی که طولانی هم شد، خدا را شکر تمرینات را شروع کردم و در سه هفته قبل خیلی سرحال بودم. دو سه بازی قبل کمتر بازی کردم تا روی پای آسیب‌ دیده‌ام فشار نیاید اما برابر لسترسیتی و روز قبل از این دیدار مربی به من گفت که در ترکیب اصلی هستم و باید بازی را از ابتدا شروع کنم. حس خوبی داشتم که بعد از مدت‌ها قرار بود فیکس باشم و از طرفی باید مقابل یک تیم قدرتمند به میدان می‌رفتم. بازی سنگینی بود و به نظرم گل‌های اول و دوم را راحت خوردیم اما جیمی وردی گل سوم را زیبا به ثمر رساند.  البته قبل از گل‌های لسترسیتی ما چند موقعیت خوب داشتیم که از آنها استفاده نکردیم. اگر آنها را تبدیل به گل می‌کردیم قطعاً نتیجه هم تغییر می‌کرد و این شکست سنگین را متحمل نمی‌شدیم. آنها زدند اما ما نزدیم و باختیم. الان اما حس خوبی دارم و امیدوارم در بازی‌های بعد هم بتوانم از ابتدا به میدان بروم و روزهای بهتری را سپری کنم.
 
وقتی گراهام پاتر بعد از مدت‌ها نام تو را در ترکیب اصلی خواند چه حسی داشتی؟
 واقعیتش خوشحال شدم. ضمن اینکه چند هفته خوب تمرین کردم و در دیدارهایی که وارد زمین شدم هم نتظار مربی را برآورده کردم. بنابراین فکرش را می‌کردم که در ترکیب اصلی باشم و این اتفاق برای من دور از ذهن نبود.
 
با توجه به اینکه یک پاس تک به تک به دنی ولبگ دادی و یک شوت زیبا هم زدی، چرا دوباره تعویض شدی؟ دلیل خاصی داشت؟
 من آخرین بار مقابل منچستریونایتد در جام حذفی فیکس بودم و بعد از آن مصدوم شدم و در بازی‌ها بیشتر به عنوان بازیکن جانشین به زمین رفتم. بعد از مصدومیت این اولین بار بود که بازی را از ابتدا شروع کردم. فشار بازی هم بالا بود، آن هم برابر لسترسیتی در خانه حریف. وقتی از زمین خارج شدم پاتر به من گفت که چون نمی‌خواستم فشار بیشتری به تو وارد شود، تعویضت کردم. گفت برای بازی‌های بعد استراحت کن و من هم انگیزه زیادی دارم تا بتوانم دوباره در ترکیب اصلی حاضر باشم.
 
یعنی به حضور دوباره تو در ترکیب ثابت امیدوار باشیم؟
 قطعاً. شرایط خوبی دارم و باید به همین روند ادامه بدهم.
 
رابطه تو با گراهام پاتر بهتر شده؟
 رابطه ما بد نبود که الان بهتر شود. فقط یک مقدار بحث فوتبالی بود که می‌توانست روی بازی من تأثیر بگذارد. به همین خاطر شرایط من بهتر و بهتر شده و رابطه خوبی هم با مربی تیم دارم.
یعنی اگر به دو سه سال قبل برگردی باز هم برایتون را انتخاب می‌کنی؟
 صد در صد. قطعاً برایتون را انتخاب می‌کنم، چون از حضور در این تیم هرگز پشیمان نیستم. البته در این مسیر و با توجه به تجربه‌ای که به دست آوردم یکسری کارها را انجام نمی‌دهم.
مثلاً چه کارهایی؟
 اینها مسائلی هستند که خودم شاید یک روز و به وقتش بازگو کنم.  البته دلیل نگفتن من این نیست که الان در برایتون هستم و عضو این تیم. واقعاً اگر دوباره به عقب برگردم برایتون انتخاب من خواهد بود.
 
شایعه جدایی تو طی یک سال اخیر همیشه وجود داشته و دوباره شنیده شده که شاید به هلند برگردی و پیراهن آژاکس را بپوشی. این اخبار را تأیید می‌کنی؟
 نمی‌دانم این بحث‌ها از کجا می‌آید. بحث هلند که همیشه هست اما من فعلاً در برایتون حضور دارم، شرایطم روز به روز بهتر می‌شود و می‌خواهم همین جا بمانم.  سرحال هستم و علاقه‌مندم تا به همین روند ادامه بدهم. تا همین الان هم که با شما صحبت می‌کنم، نه چیزی درباره جدایی شنیده‌ام و نه تصمیمی گرفته‌ام. همه این اخبار شایعه است.
 
برایتون شرایط مناسبی در جدول رده‌بندی ندارد و در جایگاه شانزدهم ایستاده است. آیا در لیگ برتر می‌مانید؟
 متأسفانه چند هفته است که امتیازها را بیخودی از دست می‌دهیم اما به شما قول می‌دهم که در لیگ برتر می‌مانیم و این را به قطعیت می‌گویم.
 
چرا اینقدر قاطع؟
 چون ما تیم خوبی داریم که با برنامه هم بازی می‌کند. به عنوان نمونه مقابل همین لسترسیتی دو موقعیت خوب داشتیم که تبدیل به گل نشد. گل دوم را بازیکن حریف بین سه مدافع ما زد. تفاوت را آنجا می‌شود فهمید که لسترسیتی روی تیم ما فشار آورد و بازی از کنترل‌مان خارج شد. با تمام این صحبت‌ها جلوی ساوتهمپتون داور یک پنالتی برای حریف گرفت تا برنده شوند. مقابل لیورپول می‌توانستیم سه امتیاز را بگیریم که بدشانسی آوردیم و نشد. همه اینها نشان می‌دهد تیم ما خوب است و فقط باید کمی باتجربه‌تر عمل کنیم تا به نتیجه برسیم.
 
چه تیمی قهرمان لیگ برتر می‌شود؟
 الان تازه 12 هفته از لیگ برتر گذشته و برای قضاوت زود است. البته تیم‌های خوب زیاد هستند مثل چلسی، تاتنهام، لیورپول و منچسترسیتی.
 
و البته استون‌ویلا.
 استون‌ویلا را بعید می‌دانم بتواند به همین روند ادامه بدهد اما تاتنهام، چلسی، لیورپول، سیتی و حتی لسترسیتی می‌توانند مدعی باشند.
 
به نظر می‌رسد دوست داری قدم بعدی‌ات را هم در انگلیس برداری. می‌توانم بدانم علاقه‌مندی تا برای کدام تیم انگلیسی بازی کنی؟
 تیم خاصی را مد نظر ندارم اما هدفم این است که ابتدا شرایطم در برایتون بهتر شود و سپس قدم بزرگتری بردارم.
 
کمی هم درباره تیم ملی صحبت کنیم. مدت‌هاست که در اردو حاضر نشده‌ای. دلت برای تیم ملی تنگ نشده؟
 مگر می‌شود بازیکن دلش برای تیم ملی کشورش تنگ نشود؟ هم برای تیم ملی دلم تنگ شده و هم برای ایران. الان مدت‌هاست که به ایران نیامده‌ام و لحظه‌شماری می‌کنم تا برگردم. 
بخصوص به خاطر رابطه دوستانه‌ای که با سایر بازیکنان دارم، علاقه‌مندم تا همچنان آماده بمانم، بیایم و تیم ملی را در مسیر صعود به جام جهانی همراهی کنم.
 
با دراگان اسکوچیچ صحبت می‌کنی، مربی تیم ملی جویای احوالت هست؟
 اتفاقاً چند روز قبل بود که با هم صحبت کردیم و او راجع به باشگاه و شرایط خودم سؤال‌هایی پرسید. همچنین با آقا وحید هاشمیان صحبت می‌کنم. کادرفنی تیم ملی پیگیر شرایط همه بازیکنان هستند و می‌دانم که با بقیه بچه‌ها هم در تماس هستند که این اتفاق خوبی است.
 
با توجه به اینکه تیم ملی حریفان دشواری پیش رو دارد، آیا می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم؟
 قطعاً صعود می‌کنیم. البته هیچ دیداری در سطح فوتبال آسیا و بخصوص مقدماتی جام جهانی آسان نیست اما با کیفیتی که تیم ملی دارد، بازیکنانی که حضور دارند و اراده‌ای که در کادرفنی می‌بینم، می‌توانیم تمام حریفان را شکست بدهیم و برای سومین دوره متوالی راهی جام جهانی شویم. این اتفاقی است که برای وقوع آن باید خوشبین باشیم و کادرفنی و بازیکنان را حمایت کنیم. 
آنوقت است که می‌توانیم با یک صعود شیرین ثمره‌اش را ببینیم.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.