چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ستاره ای که دوباره متولد شد

عیسی آل سرخ!

عیسی آل سرخ!

حالا عیسی ستاره تازه پرسپولیس است.

سعید آقایی - عیسی آل کثیر. این ترند امروز فوتبال ایران است. مهاجم جنوبی که حالا بدل به یک ابرقهرمان شده. یکی مثل هالک که اندام تنومند و درهم تنیده عیسی شباهت بسیاری به این برزیلی دارد. ژست او بعد از گل هیجان انگیز و سرنوشت ساز به میلیاردهای قطری، در برابر  دوربین ها یادآور یک چهره سینمایی بود که روزگاری رو پرده های عریض و طویل خودنمایی می کرد و حالا بدل ایرانی آن را روی چمن های مخملی قطر نمایش می دهد.

مردی که از فرش تا عرش را به سرعت نور و در فاصله چند روز طی کرد و حالا فرشته سرخ هاهست. نام عیسی را سال ها پیش شنیدیم. روزگاری که در نفت تهران با آن شهرت خانوادگی خاصش و البته ضربات سهمگینش نامش را سر زبان ها انداخت و بدل به یک ستاره خاص شد. ستاره ای که البته یک جا بند نبود و از فصلی به فصل دیگر تیم های ایران را دوره می کرد. حضور او در آبادان جایی که به خاک آن تعلق دارد، یک فرصت ویژه برای عیسی بود تا چشم ها را خیره کند. او زیر نظر دراگان اسکوچیچ کروات و تخصص ویژه او که بهترین بازی را از بازیکنانش می گیرد، فصل پرفروغی داشت و با پیراهن زرد نفت آبادان دروازه ها را به آتس می کشید. درخششی که به اندازه ای چشم نواز بود که چشم های تیزبین مربی بازیکن شناسی چون گابریل کالدرون را گرفت و او از مدیران وقت پرسپولیس خواست به جای هزینه چند صد هزار دلاری برای خرید مهاجم خارجی او را در نیم فصل به پرسپولیس بیاورند. خواسته ای که در گیر و دار مناقشه مربی آرژانتینی و مدیرعامل وقت سرخ ها عملی نشد و رفتن ناگهانی کالدرون آن را عقیم گذاشت تا همه چیز به پایان فصل موکول شود.

آل کثیر جزو نخستین خریدهای پرسپولیس بود که رقم سنگین قراردادش به شدت خبرساز شد و او را زیر فشار شدیدی قرار داد. فشاری که مهاجم 31 ساله تازه وارد سرخ ها تجربه آن را نداشت و در این توفان اسیر شد تا آغازی آرام با پرسپولیس داشته باشد. او در لیگ قهرمانان آسیا برای نخستین بار پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد و جانشین علیپوری شد که در 4 فصل گذشته از ارکان موفقیت بی بدیل سرخ ها بوده و جدایی اش یک شوک بزرگ برای هواداران پرسپولیس محسوب می شد. آنچه فشارها را بر شانه های تنومند آل کثیر بیشتر و بیشتر کرد.

نتیجه این همه فشار 3 بازی کمرنگ از عیسی در 3 بازی نخست پرسپولیس در لیگ قهرمانان بود. آنجا که آل کثیر که در کلونی سرخ ها به عنوان یک غریبه تازه وارد نمایشی افتان و خیزان داشت و همین انتقادها را از او بیشتر کرد.

بازی با الشارجه اما یک آغاز دوباره برای عیسی بود. آنجا که در روز شکوفایی پرسپولیس سرانجام زنجیرها را پاره کرد و نخستین گل خود را با پیراهن قرمز به ثمر رساند تا ثابت کند شایسته اینهمه انتقاد و ملامت نبوده.

شاهکار بزرگتر اما در راه بود. بازی با السد پرستاره و میلیاردی که آمده بود در خانه جام را نگاه دارد. حضور آل کثیر در پرسپولیس و بغداد بونجاح در ترکیب السد به عنوان دو مهاجم اصلی دو تیم یک قیاس مع الفارق بود که به خوبی فاصله پرسپولیس و السد را از منظر اقتصادی به رخ می کشید اما آنکه در پایان رستگار شد، عیسی آل کثیر بود. فرشته نجاتی که درست در بزنگاه کلیدی کیفیت بالای خود را به رخ کشید و با یک ضربه سر تماشایی تور دروازه السد را تکان داد تا پاسخ جانانه ای به همه انتقادهای بی رحمانه بدهد.

حالا عیسی ستاره تازه پرسپولیس است. ستاره ای که در کمترین زمان ممکن اثری از خود به جای گذاشته که دیگر کسی به یاد علیپور و گل های پرشمارش و البته جدایی نامهربانانه اش نیفتد. این آل کثیر با پرسپولیس به رویاهای بزرگتر می اندیشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.