پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

نامگذاری معابر و میادین شهر به نام بزرگان ورزش

نامگذاری معابر و میادین شهر به نام بزرگان ورزش

نشست خبری مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور صبح امروز (دوشنبه 7 مهرماه) در محل هتل ورزش برگزار شد.

در ابتدای این نشست مدیرعامل صندوق ضمن والا شمردن مقام شامخ خبرنگار از حضور اصحاب رسانه در خانه پیشکسوتان تشکر کرد و گفت: شایسته بود این ادای احترام در روز خبرنگار انجام می شد اما به دلیل مشکلات شیوع بیماری ویروس منحوس کرونا شرایط فراهم نشد و منتظر فرصتی بودیم تا گفتگویی از روی صداقت و صمیمیت داشته باشیم.

ابطحی با اشاره به افتتاح خانه پیشکسوتان در سال گذشته افزود: اگر درگیری با ویروس کرونا در شرایط امروز جامعه وجود نداشت می توانستیم همانند سال گذشته وظیفه بیشتر و بهتری نسبت به قهرمانان و پیشکسوتان داشته باشیم. ان شاالله بعد از ماه صفر با رعایت فاصله گذاری و رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم های تکریم برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه بعد از افتتاح «خانه پیشکسوتان» به دنبال افتتاح شعبه های دیگر در سایر استان ها بودیم توضیح داد: با شهرداری مشهد مذاکراتی داشتیم مبنی بر تاسیس خانه شماره 2 پیشکسوتان در استان خراسان جنوبی با حضور وزیر و مقامات استانی که متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

مدیرعامل صندوق بیان کرد: در چند ماه گذشته با توجه به شیوع کرونا به دنبال این بودیم که گرد فراموشی بر چهره یادگاران ورزشی ننشیند. از طرفی با شورای شهر مکاتبه کردیم و دیدار حضوری با برخی از اعضا آن داشتیم و تقاضا کردیم نام خیابان، معابر و میدان ها به نام این بزرگواران مزین شود.

ابطحی افزود: هدف این است که این نام گذاری به نام قهرمانان و پهلوانان زنده باشد نه آنان که نقاب در خاک کشیدند از این رو اسامی قهرمانانی چون محمد نصیری، عبدالله موحد، امیر احتشام زاده، محمود ملاقاسمی، حسن روشن، امیر یاوری، علی باغبان باشی به شورای شهر ارائه شده است. اینان بزرگانی در رشته های مختلف هستند و حق بزرگی بر گردن ما دارند و نسل جدید باید آنها را بشناسند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.