جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

به لواندوفسکی گفتم پیشنهاد رئال مادرید را هم رد می کنیم

رومنیگه: رویای لواندوفسکی تبدیل شدن به بهترین بازیکن جهان در رئال مادرید بود

رومنیگه: رویای لواندوفسکی تبدیل شدن به بهترین بازیکن جهان در رئال مادرید بود

کارل هاینتس رومنیگه مدیر اجرایی بایرن مونیخ در خصوص تعویض و ناراحتی لروی سانه، تمدید قرارداد روبرت لواندوفسکی و ماجرای انتقال او به رئال مادرید و ممکن نبودن جذب کیلیان ام باپه مصاحبه ای خواندنی با اشپورت آینتس داشته است.

به گزارش ایران ورزشی به نقل از اشپورت آینس، کارل هاینتس رومنیگه صحبت هایش را با ماجرای تعویض عجیب سانه مقابل بایرلورکوزن آغاز کرد.

بازیکن ها را نباید بیش از حد بزرگ کرد

لروی [سانه] خوشحال نبود و این قابل درک است. امروز صبح با فلیک صحبت کردم و او به من گفت که برای پیروزی حاضر است هر کاری کند. فلیک گفت موسیالا را به بازی آورد چون می خواست بایرن مونیخ برنده بازی شود. خدا به سانه، استعدادهای فوق العاده ای داده است. در حال حاضر سانه هنوز ژن بایرن مونیخ را در خودش ندارد. برای مثال، شخصی مثل توماس مولر همچون لروی سانه استعدادهای تکنیکی بالایی ندارد اما او توانست در بازی دیروز تعیین کننده باشد. لروی اکنون باید گام بعدی را بردارد و شخصیتش را با بایرن مونیخ سازگار کند. ما همیشه برای بردن بازی ها، هر کاری می کنیم. فکر نمی کنم قصد مربی دادن درس عبرت به سانه یا تنبیه او بوده باشد. این یک مشکل عمومی است، ما بازیکنان را خیلی سریع، بیش از حد بزرگ می کنیم. دیروز شنیدم که فلوریان ویرتس 17 ساله، بازیکنی کلاس جهانی است. ما باید چنین بازیکنانی را در داخل و خارج زمین آموزش دهیم. آماده ایم به لروی کمک کنیم اما او باید ابتدا برای رسیدن به جایی که به آن تعلق دارد، خودش را به چالش بکشد. کیفیت های سانه هرگز مورد تردید و بحث نبوده است

بازیکنان صرفا با قشنگی شهر مونیخ در بایرن نمی مانند 

وقتی لواندوفسکی به بایرن مونیخ آمد، در ذهنش رویای انتقال به رئال مادرید را داشت تا بتواند در آن تیم بهترین بازیکن جهان شود. وقتی دو سال پیش تصمیم به تمدید قرارداد لواندوفسکی گرفتیم، اوضاع تغییر کرد. به لوا گفتیم تمام پیشنهادها برای تو، حتی از طرف رئال مادرید را رد خواهیم کرد. دستمزد لواندوفسکی؟ باید هم تراز با سایر قیمت های بازار به او دستمزد بدهیم. بازیکنان صرفا به خاطر این که مونیخ شهر زیبایی است، در بایرن مونیخ نخواهند ماند. با لواندوفسکی امسال خیلی صحبت کردم. او در صحبت ها خیلی صریح بود و مشکلاتی که در باشگاه باید حل شوند را به ما اطلاع داد

باید هرروز و هرروز خودمان را اثبات کنیم

انگیزه پس از موفقیت های سال 2020؟ بدم می آید وقتی کسی می گوید دیگر چیزی برای اثبات ندارم. ما باید حتی پس از این سال فوق العاده، بارها و بارها خودمان را ثابت کنیم. این روحیه در همه اعضای تیم وجود دارد. آمدن اولیور کان به جای من؟ فقط یک توصیه به او دارد: بهترین شبکه مدیریتی ممکن در دنیا را بساز. در ابتدای کارم در بایرن مونیخ، من سفیر بایرن مونیخ بودم و به تمام دنیا سفر می کردم. ارتباط داشتن با تمام نقاط دنیا در فوتبال خیلی مهم است.

انتقال ام باپه به بایرن مونیخ غیرممکن است 

تاثیرات بحران کرونا؟ ما همه باید در مدل های تجاری مان بازنگری داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم منطق بیشتری در بازار نقل و انتقالات ببینیم. تازه اول راه هستیم و کاهش دستمزدهای نجومی می تواند اولین تاثیر این ماجرا باشد. فروش ستارگان دورتموند؟ می فهمم که دورتموند نمی خواست به اوبامیانگ یا دمبله، 20 میلیون یورو در سال دستمزد بدهد. باید به خاطر داشت که باشگاه دورتموند در سال 2004 تقریبا ورشکسته بود. هر باشگاه باید سیستم تجاری اش را ارتقا دهد. ام باپه به بایرن مونیخ؟ نمی توانیم چنین انتقالی داشته باشیم. این انتقال از نظر مالی برای ما غیرقابل تصور است.

بایرن مونیخ هیچ خریدی در ژانویه نخواهد داشت 

حق پخش تلویزیونی؟ پول حق پخش از باشگاه های بزرگ دزدیده شده است، عملکرد تیم ها هم باید ارزشمند باشد. بوندسلیگا باید به خاطر موفقیت های بین المللی سود ببرد. اگر می خواهیم در عرصه های بین المللی نقش مهمی داشته باشیم، باید باشگاه های خوبی داشته باشیم. اونیون برلین پیشرفت خوبی از خود نشان داده است. آینتراخت فرانکفورت هم مثال خوبی است. خریدهای ژانویه؟ هیچ خریدی نخواهیم داشت. ما از هشتم مارس 2020 حتی یک عدد تماشاگر هم در استادیوم نداشته ایم. ممکن است این اوضاع تا پایان فصل تغییر نکند. باید این مسئله را در حساب های مالی باشگاه لحاظ کنیم. در عین حال نمی خواهیم به هیچ بازیکنی اجازه خروج دهیم. هانسی فلیک شایسته کسب عنوان بهترین سرمربی سال بود. حتی یورگن کلوپ هم این را به درستی گفت. هانسی ناامید شد اما او پنج جام را در سال 2020 کسب کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.