جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

نگاهی به جدول لیگ والیبال پیش از هفته پنجم

رقابت نزدیک کرونایی!

رقابت نزدیک کرونایی!

یگ 99 اما شرایط بسیار متفاوتی دارد و هم تعداد بیشتری تیم به خود می‌بیند و هم با پخش شدن بازیکنان بین تیم‌های مختلف، به طور قطع جذاب‌تر و نزدیک‌تر از ادوار گذشته خواهد بود. فعلا که عمر جدول تنها چهار هفته و خام است.

ایران ورزشی - لیگ برتر والیبال که به عنوان نخستین رشته داخل سالن، دوره جدید رقابت‌های لیگ خود را آغاز کرده، هفته چهارم خود را پشت سر گذاشته و در آستانه هفته پنجم قرار دارد. لیگی که تجربه محدودی که از خود بجا گذاشته، گویای این است که با دوره جالبی سر و کار داریم که کمی جدای از ادوار قبلی است.

پس از گذشت چهار هفته از این لیگ، اگر برای بار اول بخواهیم به سراغش برویم، قطعا باید سری بزنیم به جدول رده بندی. جدولی پازنزده تیمی که بر خلاف همیشه در ابتدا و انتها متراکم است و در میانه جدول خلوت!

پیش از دیدارهای هفته چهارم، چهار تیم سه برده در صدر جدول قرار داشتند که البته با توجه به برنامه مسابقات، این امکان تنها برای سه تیم وجود داشت که رکورد خود را حفظ کنند. رکوردی که البته حفظ نشد و تنها برنده جدال فولاد سیرجان و شهرداری ارومیه که جدال بدون باخت‌ها بود به چهارمین برد خود رسید.

تیم سپاهان اصفهان، سایپای صدر جدولی و همان شهرداری ارومیه سه تیمی بودند که با شکست در هفته چهارم، خیلی زود طعم باخت را در لیگ برتر چشیدند. اتفاقی که دقیقا می‌تواند مهمترین دلیل بر این مدعی باشد که لیگ 99 با سال‌های گذشته متفاوت است.

•        تنها تیم بدون باخت

اولین چیزی که پس از دیدن جدول چشم والیبالی‌ها را می‌گیرد، حضور تیم فولاد سیرجان ایرانیان در صدر جدول رده‌بندی است. تیمی که شاید کمتر کسی انتظارش را داشت حتی در هفته‌های ابتدایی در صدر جدول ببیندش. با این حال تیم محمدرضا تندروان با ترکیب جالبی که در اختیار دارد، فعلا صدرنشین لیگ برتر است و قطعا در طول فصل هم جزو مدعیان خواهد شد.

تندروان که خودش از مربیان جوان و آینده دار به حساب می‌آید، ترکیبی از جوان‌ها و با تجربه‌ها را در تیمش قرار داده که فعلا هم جواب داده است. داشتن یک پاسور بسیار با تجربه مانند علیرضا بهبودی و دو ملی‌پوش سابق مانند تشکری و داودی در پست‌‌های سرعتی و قدرتی استحکام و تجربه خوبی به تیم تندروان داده. او همچنین جلوه وصابر کاظمی را هم به عنوان دو بازیکن جوان و با کیفیت به خدمت گرفته تا تیمش از لحاظ شرایط سنی و بدنی هم بالانس شود.

شاید این طور به نظر برسد که این تیم شانس کمتری نسبت به تیم‌های مطرح مانند ارومیه، سپاهان و سایپا داشته باشد اما نفراتی که در اختیار دارد و عملکرد این چهار هفته‌اش، نشان می‌دهد که چیزی از این سه تیم کم ندارد و می‌تواند یکی از شانس‌های اصلی رفتن روی سکو و( در صورت کمی تقویت) حتی قهرمانی باشد

•        شکست عجیب مدعیان

اتفاق جالب هفته شکست سه تیم بدون باخت لیگ بود. تیم‌هایی که به نظر می‌رسید رنگ باخت را نخواهند دید مگر در تقابل‌های با یکدیگر. با این حال شهرداری ارومیه در خانه به فولاد سیرجان ایرانیان باخت، تیم سپاهان در یک دیدار نزدیک و در گنبد بازی را به شهرداری این شهر واگذار کرد و سایپایی که صدر را در اختیار داشت، به تیم با تجربه هراز آمل باخت. سایپایی که شاید پر سر و صداترین تیم لیگ در فصل نقل و انتقالات بود و در سه بازی ابتدایی خود هم هیچ ستی را واگذار نکرد اما در بازی چهارم و در آمل به تیم بهروز عطایی باخت تا در همین ابتدای لیگ باخت را تجربه کند.

•        لیگ نزدیک

لیگ ایران در سال‌های گذشته اغلب یکی دو تیم برجسته و مطرح داشت که گاهی تا هفته‌های پایانی لیگ هم شکستی را تجربه نمی‌کردند و در آخر هم طبق پیش‌بینی به قهرمانی می‌رسیدند. لیگ 99 اما شرایط بسیار متفاوتی دارد و هم تعداد بیشتری تیم به خود می‌بیند و هم با پخش شدن بازیکنان بین تیم‌های مختلف، به طور قطع جذاب‌تر و نزدیک‌تر از ادوار گذشته خواهد بود. فعلا که عمر جدول تنها چهار هفته و خام است اما بعید نیست که این رقابت چهار – پنج تیمه در صدر جدول، تا انتها ادامه پیدا کرده و این لیگ کرونایی و بدون تماشاگر را به یکی از جذاب‌ترین‌ها تبدیل کند.

 

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.