جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

یک تیم و هزار و دردسر برای لیگ برتر کشتی

سفره استقلال

سفره استقلال

هنوز دعواها تمام نشده که مشخص شده تیم استقلال با باقر یخکشی هم قرار داد امضا کرده است. باقر یخکشی سرباز است و باید برای تنها تیم نظامی لیگ برتر کشتی یعنی پاس ساری مسابقه بدهد و فقط باید با این تیم قرار داد امضا کند اما عجیب است که این قرار داد را هم سازمان لیگ برای استقلال ثبت کرده است.

ایران ورزشی - « یک تیم و هزار دردسر» شاید بهترین جمله باشد برای تیمی که با حضورش در لیگ برتر کشتی قرار بود کمک حال کشتی باشد اما هر روز یک دردسر جدید به وجود آورد. این تیم که بسیار دیر هنگام برای حضور در لیگ برتر اعلام آمادگی کرد اما ظاهرا خیلی نگران نبوده و نیست چرا که گویا تمام سازمان لیگ بسیج شده‌اند که اعلام آمادگی دیر هنگام این تیم را جبران کنند. هنوز دعوای قرار داد جنجالی دو کشتی‌گیر هیات کشتی قائمشهر با این تیم به پایان نرسیده که به یکباره خبر از شکایت تیم نظامی پاس ساری از این تیم به گوش می‌رسد!

این تیم با دو کشتی‌گیر به نام نادر حاج آقانیا و عباس فرتن امضا کرد. در حالی‌که هر دو کشتی‌گیر با تیم هیات کشتی قائمشهر قرار داد رسمی داشتند اما با این وجود سازمان لیگ قرار داد این دو کشتی‌گیر را ثبت کرد. کار به کمیته انضباطی کشید. کمیته انضباطی اگر چه حکم را در نهایت به سود استقلال داد اما تخلف هر دو کشتی‌گیر را تائید کرد. این یعنی هر دو کشتی‌گیر با تیم هیات کشتی قائمشهر قرار داد داشتند و نباید با تیم استقلال قرار داد امضا می‌کردند. بماند که با رای عجیب قرار داد این دو کشتی‌گیر با استقلال فسخ نشد. قرار دادی که به زعم کمیته انضباطی تخلف بود.

هنوز این شکایت ختم به خیر نشده که مشخص شده تیم استقلال با باقر یخکشی هم قرار داد امضا کرده است. باقر یخکشی سرباز است و باید برای تنها تیم نظامی لیگ برتر کشتی یعنی پاس ساری مسابقه بدهد و فقط باید با این تیم قرار داد امضا کند اما عجیب است که این قرار داد را هم سازمان لیگ برای استقلال ثبت کرده است.

حالا این بار پاس ساری از تیم استقلال شکایت کرده و شکایت خود را هم به سازمان لیگ و کمیته انضباطی ارسال کرده است. چطور ممکن است که یک تیم این همه تخلف را مرتکب شود؟ این کار زمانی ممکن است که نیروی قدرتمندی از یک تیم حمایت کند. البته اینجا درباره نقش سازمان لیگ هم باید سئوال کرد که به معنای واقعی کلمه سازمان لیگ چه وظیفه را دارد و چرا باید هر قرار دادی را ثبت کند؟ به هر حال رئیس سازمان لیگ باید در جریان قوانین باشد. حالا یا نصیرزاده اصلا در جریان قوانین قرار ندارد و یا قرار دارد و دانسته چنین قراردادهایی را ثبت می‌کند.

شکایت پشت شکایت از تیمی که ترکیب عجیبی از حضور مربیان را کنار خود چیده و مشخص نیست که این همه مربی برای چه کار کنار این تیم جمع شده‌اند. رضا یزدانی رسما اعلام شده‌ که سرمربی تیم است؛ اگر چه قراردادش به عنوان کشتی‌گیر ثبت شده اما او سرمربی تیم است. در کنار او محمود اسماعیل پور هم حضور دارد. مربی شایسته مازندرانی که مربی رضا یزدانی بوده و همیشه نزدیک‌ترین فرد به او بوده اما نام‌ها از این جا به بعد عجیب می‌شود. محمد طلایی، بهروز یاری، هادی حبیبی، هاشم حبیبی و مهدی برائتی و چند نفر دیگر. این همه مربی برای یک تیم به چه کار می‌آید؟

ضمن احترام به تمام این مربیان باید گفت که سفره‌ای پهن بوده و این آقایان هم آمدند و کنار این سفره نشستند. این‌که چقدر به کار این تیم می‌آیند اصلا مهم نبوده است. متاسفانه برخی از مربیان نامدار هم ملاحظه شان و جایگاه خود را هم نکردند. شاید از برخی از این افراد که برای آن‌ها بودن به هر قیمتی اهمیت دارد، نمی توان توقع داشت اما از فردی مثل محمد طلایی که سال‌ها در رده‌های مختلف سرمربی تیم ملی بوده چرا باید به این شکل با یک باشگاه همکاری کند؟

البته باید گفت خوشبختانه احمد سعادتمند این روزها بیش از اندازه درگیر اتفاقات تیم فوتبال استقلال است و خیلی متوجه این داستان‌ها نیست که چه اتفاقی در تیم کشتی استقلال در حال رخ دادن است اما اگر او کمی به این داستان توجه می‌کردف متوجه می‌شد که بوی کباب این همه مربی را کنار سفره این تیم نشانده است.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.