جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

امیر مهدی‌زاده: هنوز بی‌خیال المپیک نشده‌ام/ شیوع کرونا به نفع من شد!

امیر مهدی‌زاده: هنوز بی‌خیال المپیک نشده‌ام/ شیوع کرونا به نفع من شد!

مهدی‌زاده که قبل از شروع بحران کرونا و در گزینشی‌های المپیک با بدشانسی مواجه شد و نتوانست سهمیه المپیک کسب کند، حالا امیدوار است با شروع دور جدید تمرینات تیم ملی و مسابقات گزینشی المپیک شرایطی برای او فراهم شود که توانمندی خود را ثابت کرده و او هم المپیکی شود.

دارنده دو مدال طلا و یک برنز انفرادی جهان می گوید، حتی در روزهایی که بحران کرونا باعث شد اردوهای ملی تعطیل شده و شرایط تمرینی برای قهرمانان و ورزشکارانی که در مسیر المپیک و در اوج آمادگی خود قرار داشتند سخت شود، او طبق برنامه‌ریزی کادر فنی تمرینات انفرادی خود را دنبال می‌کرد تا بدنش از فرم ایده‌آل خارج نشود.

مهدی‌زاده که قبل از شروع بحران کرونا و در گزینشی‌های المپیک با بدشانسی مواجه شد و نتوانست سهمیه المپیک کسب کند، حالا امیدوار است با شروع دور جدید تمرینات تیم ملی و مسابقات گزینشی المپیک شرایطی برای او فراهم شود که توانمندی خود را ثابت کرده و او هم المپیکی شود.

امیر مهدی‌زاده ملی‌پوش وزن 60- کیلوگرم ایران که کلکسیونی از افتخارات آسیایی و جهانی را با خود یدک می‌کشد، با قدرت تمریناتش را ادامه می دهد و این روزها حال و هوای خوبی دارد. او می گوید: « با تمام سختی و مشقتی که بیماری کرونا در دنیا ایجاد کرد، برای من که اندکی مصدومیت هم داشتم این شرایط ایده‌آل بود تا ضمن استراحت کافی، ریکاوری کنم و آسیب‌دیدگی‌ام را درمان نمایم. الان شرایط آمادگی بسیار خوبی دارم و با انگیزه مهیای شروع اردوهای تمرینی و مسابقات گزینشی المپیک (جهانی پاریس) برای کسب سهمیه و حضور در آوردگاه بزرگ المپیک هستم. اتفاقی هم که چند روز پیش برایم رخ داد و از سوی فدراسیون جهانی کاراته اعلام شد که مسابقه من در رقابت‌های جهانی 2012 و در فینال جهانی به عنوان یکی از بهترین مسابقات ۱۰ سال اخیر کاراته جهان گزینش شد هم باعث افزایش روحیه‌ام بود و هم اینکه بار دیگر قدرت کاراته ایران در دنیا را به اثبات رساند. مسابقات جهانی سال ۲۰۱۲ نخستین تجربه من در مسابقات جهانی کاراته بود که با تلاش زیادی که داشتم و هدایت خوب کادر فنی موفق شدم عنوان قهرمانی را در این رقابت‌ها به دست آورم. در فینال این مسابقات به مصاف حریفی از برزیل رفتم که در آن زمان دارنده یک طلا و یک برنز جهانی بود و برای دفاع از عنوان قهرمانی‌ا‌ش به روی تاتامی آمده بود. با تمام این تفاسیر مبارزه خوبی در دیدار فینال داشتم و به مدال با ارزش طلا دست یافتم. به هر حال امیدوارم همین روند مثبت در زندگی ورزشی‌ام ادامه داشته باشد و بتوانم با کسب سهمیه المپیک در این میدان بزرگ هم صاحب خوشرنگ‌ترین مدال این بازی‌ها شوم.» 

ملی‌پوش طلایی کاراته ایران در رقابت‌های جهانی و یکی از امیدهای این رشته برای کسب سهمیه ورودی به بازی‌های المپیک در خصوص اینکه وضعیتش برای بازگشت به اردوی تیم ملی و حضور در رقابت‌های گزینشی المپیک را چطور ارزیابی می‌کند، توضیحاتی می دهد:« بعد از اینکه آسیب‌دیدگی‌ام بهبود پیدا کرد، به سرعت تمرینات بدنسازی را شروع کردم تا با رسیدن به آمادگی نسبی تمرینات تخصصی کاراته را شروع کنم. در تمام روزهایی که بحران کرونا باعث تعطیلی اردوهای تیم ملی و مسابقات شده بود من تمریناتم را رها نکردم و با تمام توان هر روز طبق برنامه‌ریزی که داشتم کارم را جلو بردم. الان هم منتظر شروع اردوهای تیم ملی هستیم تا با حضور در تمرینات تیم ملی برای مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک حاضر شوم.»

مهدی‌زاده ادامه می‌دهد: « این روزها تمام تلاش من کسب آمادگی و حضور روی تاتامی انتخابی المپیک با آمادگی کامل است. خیلی امیدوارم که در مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی (جهانی پاریس) سهمیه المپیک را کسب کنم و در توکیو نیز خوشرنگ‌ترین مدال را برای ورزش ایران به ارمغان آورم. کاراته ایران حرف‌های زیادی در المپیک برای گفتن دارد. مطمئنم اگر همه چیز خوب پیش برود و ویروس کرونا موجب تعطیلی قطعی بازی‌های المپیک نشود، حتماً کاراته ایران شگفتی‌ساز کاروان ورزش کشور خواهد بود و در توکیو نمایشی به یاد ماندنی و تاریخی را رقم می‌زند. امیدوارم مسابقات المپیک برگزار شود تا بچه‌های کاراته ایران که خیلی برای این رویداد زحمت‌ کشیدند و تلاش کردند به حق‌شان در این رویداد برسند.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.