شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱


بازخوانی یک صحنه زیبا در بارسا

آن لحظه تاریخی

آن لحظه تاریخی
مارک دویل
مارک دویل

لحظه زیبایی برای بارسلونا رقم خورد.

لیونل مسی به محوطه جریمه رفت و توپ را با خونسردی وارد دروازه جوردی ماسیپ کرد. او تاریخ‌ساز شد. مسی 644 گل برای بارسلونا زده، و رکورد پله در زمینه تعداد گل برای یک تیم باشگاهی را جابجا کرده است.

چند گل دیگر در راه خواهد بود؟ دانستنش کار آسانی نیست. آینده مسی در بارسلونا نامشخص است.

او چند ماه پیش در مصاحبه‌ای که دنیا را تکان داد، گفت که در تابستان به دنبال جدایی بوده، و از روش مدیریت جوزپ ماریا بارتومئو، رییس وقت باشگاه، منزجر است.

بارتومئو از باشگاه جدا شد، و مسی هم البته اخیرا گفته که ناامیدی را به کناری گذاشته است: «امروز حالم خوب است، و حس می‌کنم که برای همه اهدافی که پیش رو داریم، آمادگی مبارزه را دارم.»

او در برد سه بر صفر مقابل رئال وایادولید بازیکنی کاملا باانگیزه نشان داد. مسی بار دیگر در تمامی حرکات مثبت بارسلونا نقش داشت. او 11 ضربه به سمت دروازه زد، که هفت ضربه داخل چارچوب بود. او البته تنها یک گل زد اما در وقت‌های تلف‌شده هم توپ را به تیر کوبید. همچنین پاس‌هایی کلیدی هم داد.

پاس مسی بود که باعث شد کلمان لنگله گل اول بازی را در نیمه اول بزند. او سپس با دید استثنایی‌اش پاسی فوق‌العاده به سرجینیو دست داد تا او گل مارتین برایت‌ویت را در دقیقه 35 بسازد.

گل رکوردشکن مسی هم نمایش درخشان او را کامل کرد. بارسلونا در این بازی با روش 3-4-3 بازی کرد و متوازن‌تر بود، و در دفاع منسجم‌تر.

اما چیزی که درباره گل مسی در نیمه دوم مهم‌ترین بود، واکنش مسی بود. او به سمت سکوها نرفت، بلکه بلافاصله برگشت و به سازنده گل، پدری، اشاره کرد. پدری با پاس پشت پای خیره‌کننده‌اش گل مسی را ساخت.

این تقدیری شایسته از بازیکنی بود که مرتبا همه را شگفت‌زده می‌کند. البته بسیاری بر این باورند که نباید فشار زیادی به بازیکنی آورد که تازه 18ساله شده است، اما این بازیکن واقعا خوب است.

او کوتاه‌قامت و لاغر است، ولی این‌ها وقتی که می‌توانید چنین بازی‌خوانی‌ای داشته باشید مهم نیست. لنگله پس از بازی گفت: «پدری فیزیک یک ورزشکار سطح بالا را ندارد، و به همین دلیل با مغزش بازی می‌کند.»

او نه‌تنها باهوش است، که خونسرد نیز است. او مقابل وایادولید بیش از هر بازیکن دیگری پاس کلیدی (5 پاس) داد.

به نظر می‌رسد که بارسا استعدادی را در اختیار دارد که در هر نسل یک بار تکرار می‌شود؛ همان بازیکنی که می‌توان تیم را حول محور او ساخت.

در حال حاضر دیدن این که او چطور از مسی می‌آموزد و با او همکاری می‌کند جذاب است. به نظر می‌رسد که مسی علاقه بسیاری به این هم‌تیمی نوجوانش دارد. این بازیکن آرژانتینی در سه‌شنبه شب جایگاهش در تاریخ بارسلونا را مستحکم‌تر ساخت، ولی با تمام مشکلاتی که بارسا دارد، پدری باعث امیدواری به آینده می‌شود.

شاید هم مسی به همین فکر باشد. شاید تشکر مسی از پدری تنها یک لحظه زیبا نباشد، بلکه لحظه‌ای تاریخی هم باشد...

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.