پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

خسروی: آقایان در کمیته و دپارتمان داوران فقط به دنبال رای جمع‌ کردن هستند

خسروی: آقایان در کمیته و دپارتمان داوران فقط به دنبال رای جمع‌ کردن هستند

کارشناس داوری فوتبال ایران از نحوه چیدمان داوران برای مسابقات لیگ برتر انتقاد کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تسنیم، خسروی در ابتدا اظهار داشت:
مشکل اصلی این است که امسال در هشت هفته مسابقات لیگ 140 نفر داوری کرده‌اند. این آمار عجیبی است که در کل کره زمین هم نظیر آن وجود ندارد. متأسفانه چیدمان‌ها داوری‌ها بر اساس نظارت‌ نیست و نوبتی انجام می‌شود، مثل این است که یک هندوانه را بین 50 نفر تقسیم کنند
وی در ادامه تأکید کرد:
افرادی در کمیته داوران و دپارتمان داوری فدراسیون پست دارند که کاندیدای حضور در هیئت رئیسه شده‌اند و می‌خواهند رأی استان‌ها را از این طریق کسب کنند. آنها داوران را ابزار خودشان کرده‌اند و به تیم‌ها ضرر می‌زنند. واقعاً دلم برای تیم‌ها می‌سوزد. آنها در سرما و کرونا با این هزینه‌ها کار می‌کنند، ولی اسیر تفکرات اشتباه می‌شوند. این موضوع ربطی به خود داوران ندارد و آنها کار خودشان را انجام می‌دهند، ولی این کار‌ها باعث شده است تا داور‌ان دلسرد شوند.
خسروی همچنین تصریح کرد:
متأسفانه داوری که فصل پیش 17 بازی را قضاوت کرده و داوری که فقط یک قضاوت داشته است، در فصل جاری هر دوی آنها دو بازی را سوت‌ زده‌اند! این موضوع داوران باتجربه ما را دلسرد می‌کند. آقایان در کمیته داوران و دپارتمان داوری فکرشان فقط این است که رأی جمع کنند و از عدالت و قضاوت غافل شده‌اند.
این کارشناس داوری با بیان اینکه حضور فریدون اصفهانیان در کمیته داوران غیرقانونی است، گفت:
سال گذشته هم هدایت ممبینی از ریاست کمیته داوران برکنار شد، چون ایشان کاندیدای حضور در هیئت رئیسه فدراسیون بود. الان نیز این موضوع باید برای اصفهانیان تکرار شود.
وی با اشاره به اینکه اصفهانیان ریاست هیئت فوتبال استان زنجان را نیز در اختیار دارد، تصریح کرد:
به همین دلیل حضور اصفهانیان در این سال‌ها غیرقانونی بوده است. فردی که رئیس کمیته داوران است، نباید به جایی وابسته باشد. ایشان 10 سال است که هیئت فوتبال زنجان را به صورت غصبی اشغال کرده است و کسی هم هیچ توجهی نمی‌کند.
خسروی درباره لزوم استفاده از VAR در فوتبال ایران،‌ گفت:
من قبلاً گفته بودم که تا 10 سال دیگر هم نمی‌توانیم از VAR استفاده کنیم و با این موضوع مخالف بودم، ولی الان فکر می‌کنم باید زودتر این کار صورت بگیرد. فدراسیون که فکر نمی‌کنم بتواند این سیستم را به ایران بیاورد، برای همین باشگاه‌ها باید خودشان این کار انجام دهند و هزینه کنند. باید زودتر با یکی از شرکت‌هایی که مورد تأیید فیفاست قرارداد بسته شود تا حداقل از نیم‌فصل ما در ایران VAR داشته باشیم.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.