سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

پس لرزه های اخراج توخل، در مادرید حس شد

مانع بزرگ سر راه انتقال امباپه

مانع بزرگ سر راه انتقال امباپه

پاری‌سن‌ژرمن در حالی توماس توخل را اخراج کرد که رابطه بین مربی و باشگاه در این اواخر تیره شده بود و بارها دو طرف بر سر سیاست های نقل و انتقالات با یکدیگر درگیری پیدا کرده بودند. توخل شش ماه دیگر با پاریسی ها قرارداد داشت.

کیلیان امباپه مهاجم تیم ملی فرانسه رابطه پرتنشی با مربی آلمانی داشت. حالا اخراج توخل، مانع جدیدی برای پیوستن امباپه به رئال مادرید در تابستان آینده به حساب می آید و در واقع کار برای رئال پیچیده تر شده است.

اخراج توخل نه تنها روی انتقال امباپه به پایتخت اسپانیا اثر می گذارد بلکه می تواند بر جانشین آینده زین‌الدین زیدان، وقتی که نیمکت رئال مادرید را ترک کند، نیز موثر باشد. پوچتینو، جانشین ایده‌آل فلورنتینو پرس، رییس باشگاه رئال مادرید به حساب می آمد تا در دوران گذار میان زیدان و رائول گونزالس هدایت تیم را به دست بگیرد.

اتفاق غیرمنتظره برای رئال در مورد انتقال امباپه اخراج توخل بود. شاید بتوان گفت این تاکتیک مدیر ورزشی باشگاه پاریسی، لئوناردو و روسایش برای حفظ این بازیکن 22 ساله بود. فصل گذشته رابطه ستاره و مربی به شدت کدر شد و دو مورد به خصوص در این مورد نقش داشت. وقتی مهاجم پاری‌سن‌ژرمن کمی قبل از سوت پایان بازی در دو دیدار مقابل مون‌پولیه و نانت تعویض شد و نارضایتی خود را ابراز کرد، مربی گفت:«من مربی هستم، این تنیس یا دیگر ورزش های انفرادی نیست، این فوتبال است.» به نظر می رسید با صعود پاریسی ها به فینال لیگ قهرمانان اوضاع مساعد شده اما از آن موقع خیلی چیزها تغییر کرده است.

حتی روزنامه فرانسوی لوپاریزین گزارش داد لئوناردو مجبور به ترتیب دادن یک جلسه اضطراری با توخل شده تا اوضاع را سامان دهد. وقتی او بازیکن را از نظر اهمیت در سطح مربی قرار داده، ثابت می‌کند امباپه چقدر برای PSG مهم است. سخت می‌شود تصور کرد جانشین توخل برای مربیگری در پاریس موافقت کرده، بدون اینکه مطمئن شود باشگاه برای حفظ امباپه مبارزه می‌کند. ظاهرا پاریس به پوچتینو قول داده امباپه را تابستان نگه خواهد داشت.

امباپه و نمایندگانش می دانند تمدید قرارداد با پاری‌سن‌ژرمن هنوز امکانپذیر است اما یک بند در آن وجود دارد که به نفع رئال مادرید است. آن موافقتی است که در صورت تمایل رئال مادرید برای خریدن او وجود دارد. مبلغ این انتقال نجومی است، حدود 250 میلیون یورو که خیلی بیشتر از 180 میلیون یورویی است که باشگاه پاریسی برای خریدن امباپه در سال 2017 به موناکو پرداخت و رئال مادرید امیدوار بود در تابستان پیش رو با همین مبلغ او را بخرد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.