سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱

مهدی غفارى: چهارده بازیکن تیم نوجوانان به تیم ملی کى روش رسیدند

مهدی غفارى: چهارده بازیکن تیم نوجوانان به تیم ملی کى روش رسیدند

مدیر فنى تیم ملى نوجوانان معتقد است کشورهاى آسیایى از برگزارى مسابقات قاره اى در این دو رده سنى حمایت خواهند کرد

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت رسمى فدراسیون فوتبال مهدى غفارى مدیر فنى تیم ملى نوجوانان ایران که سابقه حضور در دو دوره از رقابت هاى جام جهانى نوجوانان در نیجریه و امارات همچنین کسب عنوان هاى هشتم و نهم جهان را داشته گفت:

مسابقات جام جهانى بزرگ ترین هدف تیم هاى ملى پایه در سراسر جهان است.پروسه ساختن و شکل گیرى یک تیم حداقل دو الى سه سال به طول میانجامد. مربیان تلاش مى کنند تا مراحل استعدادیابى و آماده سازى پیش از رقابت هاى مقدماتى انجام شود، تیم ها از مرحله مقدماتى صعود کنند ، سپس در رقابت هاى نهایى قاره حاضر مى شوند و در صورت کسب سهمیه به جام جهانى مى رسند. یک نسل در هر رده سنى حداقل ممکن است ٤٠ تا ٥٠ بازى بین المللى انجام بشود. حداقل از تیم نوجوانان ما که به جام جهانى رسید ١٤ بازیکن به تیم آقاى کى روش رسیدند. همه آن بچه ها همین حالا بهترین هاى لیگ ما هستند.خانزاده ، ایمان سلیمى ، نورافکن ،هادى محمدى علیرضا محرمى ، مجید حسینى، علیرضا بیرانوند ، علیرضا جهانبخش، على قلى زاده، سعید عزت اللهى. همه این نفرات در تیم نوجوانان ما حضور داشتند. مگر سردار آزمون و مهدى طارمى خروجى تیم هاى پایه ما نبودند که به تیم ملى بزرگسالان رسیدند؟

غفارى اضافه کرد:

وقتى مسابقات حذف مى شود ممکن است رقابت هاى قهرمانى آسیا همینطور بازى ها و تورنمنت هاى بین المللى هم در پى آن حذف شود. البته به اعتقاد من کشورهاى آسیایى از برگزارى رقابت ها حمایت مى کنند. اما اگر این مسابقات هم حذف شود بازیکنان زیر ١٦ سال ما تا رسیدن به رده جوانان چطور مى توانند تجربه بین المللى کسب کنند؟ مسابقات داخلى رده نوجوانان و جوانان ما که با سطح رقابت هاى ملى و بین المللى فاصله دارد. بازى ها و اردوهاى برون مرزى هم طبیعتا به سادگى در دسترس نیست. اگر به دلیل شیوع کرونا مسابقات رسمى لغو شود طبیعتا تورنمنت دوستانه هم برگزار نمى شود. به همین دلیل باید نگران این بچه ها باشیم. نه تنها ما بلکه این مشکل براى همه کشورهاى جهان وجود دارد و اگر تمامى مسابقات قاره اى هم لغو شود مى تواند دو نسل از استعدادهاى فوتبال را تحت تاثیر قرار بدهد. هرچند به اعتقاد من در کشورهاى اروپایى مسابقات مناسب در نظر گرفته مى شود.

مدیرفنى تیم ملى نوجوانان در پایان گفت:

با مربیان برخى دیگر از کشورها ازجمله همین تاجیکستان و عراق که صحبت مى کردیم آنها هم امیدوار هستند بازى ها در سطح قاره برگزار شود و بتوانیم این تیم ها را حفظ کنیم تا مثل سال هاى گذشته به سطوح بالاتر در رده هاى امید و بزرگسالان برسند. فراموش نکنیم که مسابقات پیش روى تنها مرحله مقدماتى جام جهانى نیست بلکه رقابت هاى قهرمانى آسیا دو رده هاى جوانان و نوجوانان است. همانطور که AFC لیگ قهرمانان آسیا را با حضور ٣٢ تیم و در دو تورنمنت ١٦ تیمى برگزار کرد انتظار داریم با همین توجه و حمایت مسابقات جوانان و نوجوانان را با حضور ١٦ تیم نهایى برگزار کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.