پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

بدشانسی بزرگ پرسپولیس در 5 هفته ابتدایی

4 بازی زیر باران، روی زمین نامساعد و آب‌گرفته!

4 بازی زیر باران، روی زمین نامساعد و آب‌گرفته!

ایران ورزشی: پرسپولیس به‌عنوان مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر، پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها و تیمی که چهاربار متوالی قهرمان شده، با وجود تمام کاستی‌ها و مشکلاتش با هدف قهرمانی پنجم وارد لیگ بیستم حرفه‌ای شد، اما هم سه بازی‌اش تحت تأثیر فینال آسیا و شرایط کرونایی یکی از حریفانش عقب افتاد و حالا باید تن به برنامه‌ای فشرده بدهد و هم در بازی‌هایی که به میدان رفت، غیر از یکی، شرایط زمین و هوا غیرطبیعی و عجیب بود.

پرسپولیس تا اینجای فصل 5 مسابقه انجام داده که در چهار دیدار یا زمین چمن مشکل داشته یا بارندگی شدید و آب‌گرفتگی اجازه انجام بازی معمولی و طبیعی را از شاگردان یحیی سلب کرده است.
بازی هفته اول پرسپولیس مقابل سایپا در ورزشگاه دستگردی برگزار شد که زمین چمن این ورزشگاه ناهموار و سفت بود و صدای تمام مربیان و بازیکنان پرسپولیس را درآورد، اما نهایتاً سایپا به خواسته‌اش رسید و با میزبانی در دستگردی یک امتیاز از قهرمان گرفت که حکم یک پیروزی بزرگ را برای آن تیم داشت.
در بازی دوم پرسپولیس مقابل صنعت‌نفت آبادان به میدان رفت و با اینکه بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شد اما بارندگی شدید باعث شد در نیمه دوم حرکت توپ در زمین خیس بسیار کند و سخت صورت بگیرد و تیم یحیی نتواند کیفیت مدنظر کادر فنی را ارائه دهد.
در بازی با نفت مسجدسلیمان و در خانه حریف هم باران شدیدی باریدن گرفت و از آنجایی که چمن ورزشگاه این شهر نامساعد بود کار را برای پرسپولیس فوق‌العاده دشوار کرد و آن بازی هم در شرایط طبیعی برگزار نشد.
در بازی پنجم مقابل نساجی هم که همه دیدند چمن مصنوعی و شبه‌موکت ورزشگاه وطنی قائمشهر چه شرایطی داشت و با وجود تمام تلاش‌هایی که چند ساعت قبل از شروع بازی انجام شد بخشی از زمین آب‌گرفته بود و با شدت بارندگی وضعیت در نیمه دوم بدتر هم شد.
در عین حال تنها مسابقه‌ای که طی این 5 بازی قبلی پرسپولیس در شرایط عادی برگزار شده دیدار این تیم مقابل شهرخودرو بوده که خبری از باران و زمین آب‌گرفته ناهموار نبود که در آن بازی تیم یحیی بهترین نتیجه و قاطعانه‌ترین برد این فصلش را رقم زد.
البته شاید بسیاری به این نکته تأکید کنند که در چهار بازی مورد اشاره مقابل سایپا، صنعت‌نفت آبادان، نفت مسجدسلیمان و نساجی قائمشهر شرایط زمین و آب‌و‌هوا برای تیم رقیب هم وجود داشت و طبیعتاً روی کیفیت فنی این تیم‌ها هم در آن روز بخصوص تأثیر منفی گذاشته، اما واقعیت این است که غیر از صنعت‌نفت سه تیم دیگر با تمرکز در نیمه خودی و با ایجاد لایه‌های دفاعی زیاد، بیشتر به فکر حفظ دروازه خودی و گل نخوردن بودند تا انجام کارهای تاکتیکی و ترکیبی در فاز حمله، بنابراین پرسپولیس به‌عنوان تیمی که در آن مسابقات بشدت به‌دنبال گل می‌گشت و مدام در پی حمله بود خیلی بیشتر از حریفانش متضرر شده است.
به عبارتی تا کنون یحیی و تیمش بشدت بدشانس بوده‌اند که فقط در یک مسابقه شرایط نرمالی برای فوتبال بازی کردن‌شان وجود داشته است هرچند در این شرایط سخت هم شاید اگر پرسپولیس خوش‌شانس بود تا حالا بیشتر از 9 امتیاز جمع کرده بود، چراکه مقابل نفت مسجدسلیمان، سایپا و نساجی موقعیت‌های پرشمار گلزنی را از دست داد و حتی پنالتی‌اش را هم گل نکرد (بازی مسجدسلیمان) ضمن اینکه تیر دروازه (دیدار با نساجی) و درخشش عجیب گلر حریف (دیدار با سایپا) مانع از رسیدن این تیم به گل و امتیازهای کامل این سه مسابقه شد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.