جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱

رگ گردنم را به نشانه غیرت‌مان نشان دادم

بیژن: موقعیت گل ما بیشتر از پرسپولیس بود و نساجی مستحق برد بود!

بیژن: موقعیت گل ما بیشتر از پرسپولیس بود و نساجی مستحق برد بود!
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو

در فوتبال ایران مجبور می‌شوید اعتراض کنید و اگر اعتراض نکنید حق تیمت خورده می‌شود. به همین دلیل چاره‌ای جز معترض شدن باقی نمی‌ماند

ایران ورزشی/مجتبی بیژن مدافع باتجربه نساجی گل با ارزشی را با ضربه سر مقابل پرسپولیس به ثمر رساند و شادی بعد از گل خاصی را هم ارائه داد. مدافعی که نظرات جالبی را در مورد داوری‌ها و اعتراض‌های بیش از حد نیمکت تیم‌ها نسبت به داوران ارائه می‌دهد. بیژن معتقد است تیم‌شان در بازی معوقه مقابل پرسپولیس مستحق مساوی نبوده و حق‌شان برد بوده است.

  

گفت ‌و گو را از توضیح فنی‌ات در خصوص شرایط بازی شروع کنیم.

ما خیلی خوب می‌دانستیم که با بهترین تیم چند سال اخیر فوتبال ایران بازی داریم. تیمی که قهرمان چهار دوره اخیر لیگ بوده و از قدرت بالایی هم بهره می‌برد. به همین دلیل خیلی بابرنامه و قدرتمندانه مقابل پرسپولیس بازی را شروع کردیم و به گل هم رسیدیم و حتی اگر از موقعیت‌های بعد از گل‌مان هم خوب استفاده کرده بودیم با دو، سه گل از پرسپولیس در نتیجه پیش می‌افتادیم و پرسپولیس فرصت جبران گل خورده برایش خیلی سخت می‌شد اما بعد از گل‌مان فرصت‌ها را از دست دادیم تا با گل دقیقه آخر پرسپولیس مجبور شویم به تساوی هم رضایت دهیم و به جای سه امتیاز فقط یک امتیاز بگیریم.

اما پرسپولیسی‌ها معتقد بودند پنج، شش موقعیت گلزنی داشتند و به مراتب برای برد مستحق‌تر بودند. دو فرصت نوراللهی، دو موقعیت نعمتی، یک فرصت عبدی و یک موقعیت شجاعی و...

فرصتی که احمد نوراللهی داشت و در شش قدم مهار شد، آفساید بود که کمک پرچم نزد. شما باید این را در نظر بگیرید که بعد از گل من، اگر موقعیت تک به تک ما هم گل می‌شد، کار پرسپولیس یکسره می‌شد و شرایط برای جبران گل خورده‌شان سخت. به همین دلیل من اصلاً قبول ندارم پرسپولیس برای برد مستحق‌تر از نساجی بود. ما بهتر و بیشتر از پرسپولیس جنگیدیم و به مراتب مستحق‌تر از تیم پرسپولیس برای برد بودیم!

پرسپولیس را به لحاظ فنی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

آنها بهترین تیم ایران هستند و به نظرم امسال هم شانس اول و مدعی اصلی قهرمانی هستند و از قدرت خوبی برخوردارند.

چرا تیم‌تان در پایین جدول مانده!

در چند بازی مانند دیدار مقابل سایپا و تراکتور و یکی، دو بازی دیگرمان واقعاً بدشانسی آوردیم. در حالی که کادر فنی و بازیکنان بسیار خوبی داریم. به همین دلیل حتماً از پایین جدول فاصله گرفته و خودمان را بالا می‌کشیم چون جایگاه ما دوازدهم جدول نیست.

در زمین چمن مصنوعی ورزشگاه قائمشهر که استاندارد نیست و بارندگی شدیدی هم جریان داشت اصلاً امکان بازی تاکتیکی وجود نداشت!

بله، بارندگی شدیدی وجود داشت اما مسئولان خیلی تلاش کرده بودند تا چمن برای بازی شرایط خوبی داشته باشد. در دقایق اول هم شرایط خوب بود اما وقتی بارندگی شدیدتر شد اوضاع زمین کمی بدتر شد و شرایط برای هر دو تیم سخت شد.

متأسفانه زمین چمن مصنوعی قائمشهر و ورزشگاه وطنی اصلاً استاندارد نیست و مانند چمن مصنوعی ورزشگاه رفسنجان شرایط خوبی ندارد. فکر نمی‌کنید به این شکل نمی‌توانید از میزبانی‌تان استفاده کنید مضاف بر اینکه احتمال آسیب‌دیدگی‌ها هم در چمن مصنوعی قائمشهر خیلی بالاست!

بالاخره این شرایطی است که وجود دارد و بازی در زمین چمن مصنوعی ما قلق خاصی دارد.

کادر فنی تیم‌ها از جمله تیم نساجی به داور به شدت معترض بودند و حتی یک اخراجی هم دادید. چرا این همه اعتراض نیمکت‌ها به داوری‌ها زیاد است؟!

من در اینجا باید به یک حقیقت اعتراف کنم. در فوتبال ایران مجبور می‌شوید اعتراض کنید و اگر اعتراض نکنید حق تیمت خورده می‌شود. به همین دلیل چاره‌ای جز معترض شدن باقی نمی‌ماند. البته در اینجا باید یک توضیح دیگر هم بدهم. سرمربی و مسئولان ما بسیار منضبط هستند و معتقدند بازیکنان نباید به داور معترض باشند و به این موضوع هم بسیار حساس هستند. طوری که حتی در یک بازی دوستانه زمانی که به داور معترض شدم، باشگاه مرا جریمه کرد و اتفاقاً جریمه را هم پرداختم.

داوری بازی‌تان مقابل پرسپولیس چگونه بود؟

چند اشتباه وجود داشت اما در مجموع قضاوت بد نبود و آقای بنیادی‌فر روز خوبی در داوری داشت.

شادی گل خاصی داشتید. در این رابطه توضیح می‌دهید؟!

بعد از گل به پرسپولیس به رگ گردنم اشاره داشتم به علامت غیرت و تعصب و باید در زمین تیم‌مان پیروز شویم و قصد دیگر و یا خدای ناکرده بی‌احترامی به تیم دیگری را نداشتم.

سرمربی‌تان در پایان از عملکردتان رضایت داشت؟

بله، سرمربی‌مان از عملکردمان رضایت داشتند چون دیدند چگونه مقابل بهترین تیم ایران جنگیدیم و بیشتر دویدیم و نهایت تلاش‌مان را هم به کار بردیم و مقابل تیمی که نظم بسیار خوبی داشت، فوتبال خوبی را ارائه دادیم. به همین دلیل سرمربی‌مان از عملکرد تیم‌مان راضی بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.