چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

پرونده ای برای نمایش جذاب پرسپولیس در لیگ قهرمانان

بهترین پرسپولیس گل‌محمدی

بهترین پرسپولیس گل‌محمدی

این بهترین نمایش تاکتیکی پرسپولیس یحیی و احتمالاً یکی از برترین نمایش‌های تاکتیکی تیم‌های یحیی در دوران مربیگری‌اش بود.

پرسپولیس در یک بازی برتر و حساب شده بزرگترین مدعی این دوره لیگ قهرمانان را با ستاره‌‌های پرشمارش کنار زد تا پای به یک چهارم بگذارد. آنچه بیشتر از برد و صعود پرسپولیس به چشم آمد، برنامه دقیق و بازی هدفمندی بود که السد را کاملاً تحت تأثیر قرار داد تا قطری‌‌های پرستاره شکستی را بپذیرند که کاملاً استحقاق آن را داشتند. راز موفقیت پرسپولیس چه بود؟ چگونه آن تیم ناهماهنگ و آنارشی زده بدل به یک کلونی هماهنگ و بابرنامه شد؟ پرونده امروز این پرسش را واکاوی می‌کند.

1

مازیار گیلکان: یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس باید داستان خودش را بسازد و تازه این داستان را شروع کرده است، داستانی جذاب از بهترین انتخاب ایرانی برای پرسپولیس. او برای اینکه فرصت بیشتری برای اجرای ایده‌هایش در بلندمدت داشته باشد، محکوم است که روند نتیجه‌گیری را نیز مطلوب و رضایت‌بخش کند و این دو کار برای مربی آسان نیست. لیگ قهرمان آسیا تا امروز برای یحیی فرصت اثبات بود، به خصوص پیروزی مقابل السد قطر که هیجان‌انگیز و جذاب بود و برای یحیی و تیمش نوید روزهای بهتر را داشت.

2

سام ستارزاده: پیروزی بزرگ قرمزهای پایتخت برابر السد دست‌آوردی نبود که بخواهیم آن را صرفاً مرهون اشتباهات داوری یا تاثیر شانس بیاوریم. واقعیت آن است که گل‌محمدی نگرش خودش را با خریدهای به‌صرفه‌اش در تیم پیاده‌ساخته و این نگرش که مبتنی بر سرعت انتقال بالا از دفاع به حمله و استفاده بهینه از کناره‌هاست؛ جذابیت‌های خاص خودش را دارد و البته به یحیی نیز امکان برد اقتصادی برابر هر رقیبی را، بدون نیاز به ارائه یک فوتبال دمده فوق دفاعی یا متکی بر بازی مستقیم می‌دهد.

3

علی کمانگری: برد حیاتی پرسپولیس مقابل السد را باید پیش از همه به نام یحیی گل‌محمدی نوشت. این بهترین نمایش تاکتیکی پرسپولیس یحیی و احتمالاً یکی از برترین نمایش‌های تاکتیکی تیم‌های یحیی در دوران مربیگری‌اش بود. گل‌محمدی با انتخاب استراتژی درستش هوش تاکتیکی خود را نشان داد و با تأکید به‌جا روی نحوه‌ی استقرار مدرن امیری و آل‌کثیر به هنگام پرسینگ، به روز بودن خود را اثبات کرد. او، یحیی گل‌محمدی، بهترین مربی ایرانی حال حاضر فوتبال ماست.

4

سامان موحدی راد: پرسپولیسی‌ها بعد از شکست در دربی حذفی برابر استقلال دست به تغییراتی در تیم‌شان برای فصل بعد زدند و همین اضافه شدن بازیکن جدید به ترکیب تیم اگرچه می‌توانست پاشنه آشیل آن باشد اما خیلی زود به نقطه قوت تیم بدل شد و پرسپولیس به مدد چند بازیکن جدید و جوانش حالا به جمع چهار تیم برتر غرب آسیا رسیده و با یک فینال آسیایی دیگر فاصله‌تای ندارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.