یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سیــدجــلال هنــوز هــم مثــل یـک دژ تسخیرناپذیر است

علیپور: جام قهرمانی بعدی پرسپولیس تقدیم روح هوادار یاسوجی می‌شود

علیپور: جام قهرمانی بعدی پرسپولیس تقدیم روح هوادار یاسوجی می‌شود
ناصر قراگوزلو
ناصر قراگوزلو

علی علیپور، مهاجم بااخلاق پرسپولیس در پرتغال هم اهداف بزرگی در سر دارد؛ بازیکنی که با حضور مربی برزیلی جدیدشان به نظر شرایط کاری بهتری برایش فراهم شده است. علی علیپور روز گذشته در مصاحبه‌ای اختصاصی با ایران ورزشی در مورد همه مسائل تیمش و تیم سابقش پرسپولیس با ما حرف زد و به سؤالات ما پاسخ داد.

ایران ورزشی/علی علیپور، مهاجم بااخلاق پرسپولیس در پرتغال هم اهداف بزرگی در سر دارد؛ بازیکنی که با حضور مربی برزیلی جدیدشان به نظر شرایط کاری بهتری برایش فراهم شده است. علی علیپور روز گذشته در مصاحبه‌ای اختصاصی با ایران ورزشی در مورد همه مسائل تیمش و تیم سابقش پرسپولیس با ما حرف زد و به سؤالات ما پاسخ داد.
 
گویا کمی آسیب‌دیدگی در بازی آخرتان برایت پیش آمد.
 بله؛ متأسفانه کمی آسیب‌دیدگی برایم به وجود آمد هرچند این موضوع خیلی جدی نبود و خدا را شکر برطرف شد.
ظاهراً با مربی جدیدتان رابطه خیلی خوبی داری.
 من با مربی قبلی‌مان هم رابطه خوب و نزدیکی داشتم چون زبان فوتبال در همه دنیا مشترک و به قول ما فوتبالی‌ها یکی است، اما مربی برزیلی جدیدمان افکارش تهاجمی‌تر و رو به جلوتر است به همین دلیل شاید بهتر همدیگر را درک کنیم. مربی جدیدمان شرایط بهتری را به وجود آورده و امیدواری‌های ما با مربی برزیلی برای موفقیت خیلی بیشتر از قبل شده است
از تیم فعلی‌تان بگذریم و به تیم سابقت بپردازیم؛ از مرگ و سکته هوادار یاسوجی بعد از باخت پرسپولیس در فینال خبر داری؟
 بله؛ این خبر خیلی تلخ و ناراحت‌کننده بود و من را هم بشدت متأثر کرد. البته حرکت و اقدام آقایحیی در سفر به یاسوج و دیدار با خانواده آن مرحوم بسیار زیبا و به‌یادماندنی بود و نشان داد در تیم پرسپولیس، هوادار از هر چیز دیگری مهم‌تر است و هر حرکت و تلاشی که انجام می‌شود اول به‌خاطر هوادار است. ان‌شاءالله پرسپولیس دوباره جام قهرمانی را می‌گیرد و آن را تقدیم به روح هوادار یاسوجی می‌کند تا تسلی روح آن مرحوم شود.
فکر می‌کنی پرسپولیس در لیگ بیستم باز هم قدرت تکرار قهرمانی را دارد؟
 شخصیت پرسپولیس با قهرمانی عجیبن شده و امسال هم من پرسپولیس را مدعی اول قهرمانی می‌دانم و به قولی فکر می‌کنم پرسپولیس این‌بار باز هم رکورد خودش را ارتقا داده و در قهرمانی‌های متوالی گلات خواهد زد.
اما قهرمان نشدن در آسیا خیلی هواداران پرسپولیس را ناراحت کرد!
 پرسپولیس از سد تیم‌های بسیار بزرگی در غرب گذشت و انصافاً رسیدنش به فینال یک شاهکار بزرگ بود. در فینال هم خیلی خوب و حساب‌شده بازی کرد اما شاید دو اتفاق مانع پیروزی و قهرمانی پرسپولیس شد و به‌نوعی فوتبال روی بدش را به پرسپولیس نشان داد چون پرسپولیس با گل زیبایی که عبدی زد خیلی خوب خودش را از حریف پیش انداخت اما بدشانسی اجازه نداد این برتری تا پایان پابرجا بماند و پرسپولیس در عین شایستگی از عنوان قهرمانی باز ماند.
با شرایط سختی که بازی‌های آسیایی پیدا کرده فکر می‌کنی پرسپولیس باز هم قدرت رسیدن به فینال را داشته باشد؟
 پرسپولیس در چند سال اخیر چهاربار قهرمان لیگ برتر و دوبار هم فینالیست آسیا شده، پس باز هم می‌تواند به فینال برسد. اطمینان دارم سومین حضور پرسپولیس در فینال همراه با قهرمانی این تیم خواهد بود.
در رابطه با زوج رمضانی-عبدی چه نظری داری؟
 عبدی که گل‌های حساسی برای پرسپولیس به ثمر رسانده و مهاجم خوبی است، آرمان هم مهاجم سرزن خوبی است که حتماً با گذر زمان و هماهنگی با تیم با عبدی زوج خوبی می‌سازند ضمن اینکه عیسی آل‌کثیر هم که به ناحق محروم شد یکی از بهترین مهاجمان ایران است و ان‌شاءالله با تمام شدن محرومیتش خط حمله پرسپولیس قدرت مضاعفی پیدا خواهد کرد و قدرت خط حمله پرسپولیس بسیار بالا خواهد رفت.
در خط دفاعی عملکرد سیدجلال و بقیه عناصر دفاعی را چگونه ارزیابی کردی؟
 همه مدافعان پرسپولیس خیلی خوب هستند و می‌دانیم همه آنها به اتفاق حامد لک کمترین گل خورده را در بین تیم‌های لیگ برتری داشته‌اند. در این بین سیدجلال، کاپیتان پرسپولیس هم یک فرمانده بزرگ است و مانند یک دژ تسخیرناپذیر است که نشان داده در فوتبال سن یک عدد است و هنوز هم او حرف‌های بیشماری برای گفتن دارد و یک کاپیتان قابل اتکا برای پرسپولیس است.
در خصوص انتخاب مرد سال آسیا از بین کنعانی‌زادگان، طارمی، سردار، بشار و... که کاندیدا شده‌اند تو کدام بازیکن را مستحق‌تر می‌دانی؟
همه این بازیکنانی که از آنها نام بردید دوستان خیلی خوب من و واقعاً جزو بهترین‌های آسیا هستند و من نمی‌توانم و در جایگاهی نیستم که از بین بهترین‌ها بهترین را انتخاب کنم. برای همگی‌شان آرزوی موفقیت دارم و هر کدام‌شان که انتخاب شدند برای‌شان موفقیت‌های بزرگتر و بیشتری را خواهانم.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.