پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱

دستفروشی بازیکنان فجر عذابم می‌داد

مهرزاد معدنچی: باید راه دنیزلی را بروم

مهرزاد معدنچی: باید راه دنیزلی را بروم
جعفر برزگر
جعفر برزگر

من درس‌های زیادی از مربیانم گرفتم و در همان مقطع هم که شما خیلی خوب یادتان هست فشار روحی، روانی زیادی را تحمل می‌کردم و خیلی روزها و شب‌هایم را اشک می‌ریختم. به همین دلیل هیچ‌وقت هیچ بازیکنی را مقصر همیشگی شکست‌ها نمی‌دانم.

ایران ورزشی/اگر به محل تمرین فجرشهید سپاسی شیراز بروید و او را نشناسید حتماً در ذهن‌تان یکی از بازیکنان آماده این تیم می‌آید. مهرزاد معدنچی که بر خلاف خیلی از همدوره‌ای‌هایش توانسته شرایط جسمانی‌اش را حفظ کند. او در حال حاضر یکی از مربیان تیمی است که از آنجا به فوتبال ایران معرفی شد و به سقف آرزوهای فوتبالی هر فوتبالیستی هم دست پیدا کرد. معدنچی انتظار دارد که توجه بیشتری به تیم فجر شود.

به نظر شرایط تیمی خوبی دارید.

خدا را شکر شرایط تیم‌مان خوب است و در این سه بازی گذشته دو پیروزی خیلی خوب داشتیم. بچه‌ها به لحاظ روحی، روانی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و برای بازی با قشقایی خوشبختانه مصدومیت هم نداریم. تمرینات منظمی را هم پشت سر گذاشتیم و برای بازی این هفته آماده هستیم.

امروز دربی شیراز را پیش رو دارید.

دربی همیشه برای من چه زمانی که با پیراهن فجر مقابل برق قرار می‌گرفتم یا دربی‌های تهران حساسیت خاص و لذت بیشتری داشت اما الان بازی با قشقایی را به چشم یک دربی نمی‌بینم چون همیشه برای‌شان آرزوی موفقیت دارم و از دوستان ما هستند. البته که بازی حساس و سختی خواهد بود اما حساسیتی برای من ندارد. این بازی هم مثل تمام بازی‌ها است مثل بازی با پارس جم که صدر جدول بود. ما باید برنده شویم تا ادامه مسیر برای‌مان هموارتر شود اما ما به هدف‌مان فکر می‌کنیم.

چه هدفی؟

همه تلاش‌مان این است که تیم دوست‌داشتنی فجر را با کمک هواداران و مسئولان استان دوباره به لیگ برتر برسانیم. به قول آقای برانکو فجر کارخانه بازیکن‌سازی است اما الان چرا از روزهای خوبش فاصله گرفته است. امیدوارم همه کمک کنند تا استان پهناور فارس و شهر بزرگ شیراز باز هم نماینده‌ای در لیگ برتر داشته باشد. به همین دلیل هم فرقی نمی‌کند که مقابل چه تیمی بازی کنیم.

تیم فجر نیم فصل اول لیگ گذشته عالی نتیجه گرفت اما به یکباره نتایج ضعیفش آغاز شد و نتوانست صعود کند.

من فصل گذشته با تیم نبودم و نمی‌دانم چه اتفاقاتی افتاد.

اصلاً چرا به کادرفنی فجر آمدید؟

فجر تیم خودمان است و وقتی از طرف آقای داود مهابادی دعوت شدم، قبول کردم. حقیقتش را بخواهید وقتی دستفروشی تعدادی از بازیکنان فجر را می‌دیدم عذاب می‌کشیدم و احساس کردم می‌توانم به تیم کمک کنم. الان هم همه تلاشم را به کار می‌گیرم. البته هنوز مشکلاتی داریم.

چه مشکلاتی؟

همین امسال تعدادی از بازیکنان ما خدمت سربازی‌شان در نیم فصل به پایان می‌رسد و بازیکن آزاد می‌شوند و حق دارند برای آینده‌شان تصمیم بگیرند و به لحاظ مالی تأمین شوند اما در این میان تیم متضرر می‌شود و انتظار دارم که باشگاه با آنها تا پایان فصل به توافق برسد.

الان که خودتان مربی هستید روی نیمکت یا کنار خط بیشتر یاد کدام مربی‌تان می‌افتید؟

من هنوز پا به پای بقیه بچه‌ها تمرین می‌کنم و شاید باورتان نشود که خیلی‌ها می‌گویند «بیا بازی کن» اما روی نیمکت یا کنار خط خیلی نمی‌توانم خودم را کنترل کنم. وقتی تمرینات مربیان قبلی‌ام را مرور می‌کنم، می‌بینم من خیلی مسائل فنی، رفتاری، اخلاقی و نظم تیمی را از آقای دنیزلی یاد گرفتم و به نظرم یکی از دلایل موفقیتش همین ارتباط خوب با بچه‌ها بود. آقای دنیزلی روانشناسی بسیار بالایی هم داشتند و با آرامش زیادی کنار خط می‌ایستادند. من فکر می‌کنم باید مسیر ایشان را بروم.

در زمان بازیگری‌ات در پرسپولیس (در مقطعی) وقتی به هر دلیل نتیجه نمی‌گرفت شما مقصر شناخته می‌شدید. الان شما بازیکنی را مقصر باخت‌ها می‌دانید.

من درس‌های زیادی از مربیانم گرفتم و در همان مقطع هم که شما خیلی خوب یادتان هست فشار روحی، روانی زیادی را تحمل می‌کردم و خیلی روزها و شب‌هایم را اشک می‌ریختم. به همین دلیل هیچ‌وقت هیچ بازیکنی را مقصر همیشگی شکست‌ها نمی‌دانم.

پرسپولیس در فینال آسیا شکست خورد و برای دومین مرتبه طی سه سال اخیر نایب قهرمان شد؟

پرسپولیس با شرایطی که داشت کار بسیار با ارزشی را انجام داد و در روزی که محروم هم داشتند، انسجام تیمی‌شان را از دست ندادند. وضعیت پرسپولیس در آن مسابقه مرا یاد حرف آقای غلام پیروانی ‌انداخت که همیشه می‌گفت بضاعت ما همین است و من فکر می‌کنم به دلیل اشکالاتی که در مدیریت باشگاه بود، پرسپولیس از نظر بازیکن خیلی ریزش داشت و نفرات تأثیرگذاری جدا شدند. با این حال کار بزرگی انجام دادند و من به سهم خودم به بازیکنان تبریک می‌گویم و همینطور به کادرفنی تیم آقا کریم، یحیی گل‌محمدی و افشین پیروانی که پرسپولیسی هستند و نشان می‌دهند که با این بضاعت کم خیلی زحمت کشیدند و امیدوارم در ادامه لیگ بتوانند برای پنجمین مرتبه قهرمان شوند.

خیلی‌ها معتقدند بازی با نساجی به دلیل شرایط آب و هوایی و به خصوص زمین بازی باید یک روز به تعویق می‌افتاد.

بله، همه دیدند زمین بازی به هیچ وجه شرایط بازی را نداشت. این بازی بیشتر به واترپلو شبیه بود تا فوتبال. با این حال پرسپولیسی که چند روز قبل در فینال آسیا در زمین فوق‌العاده باکیفیتی بازی داشت، خیلی خوب بازی کرد و اگر شرایط زمین خوب بود، برنده بازی می‌شد. من هم به عنوان یک هوادار همیشه آرزوی موفقیت می‌کنم و ان‌شاءالله برای پنجمین مرتبه قهرمان لیگ شوند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.