پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

سرگیجه بزرگ:

سعادتمند راست می‌گوید یا استراماچونی؟

سعادتمند راست می‌گوید یا استراماچونی؟

با توجه به اظهارات سعادتمند واستراماچونی به واقع نه هواداران می‌توانند تشخیص دهند چه کسی حقیقت را بیان می‌کند و نه کارشناسان

اختتصاصی ایران ورزشی: اتفاقاتی در 24 ساعات گذشته میان مدیرعامل باشگاه استقلال و استراماچونی رخ داد که سرگیجه هواداران این باشگاه را درباره ماجرای مربی ایتالیایی بیشتر کرد و بر دایره ابهام‌ها افزود. وقتی سعادتمند در مصاحبه‌ای تصویری ادعا کرد حتی به استراماچونی پیشنهاد مالی خود را هم ارائه کرده، مربی ایتالیایی با انتشار پستی تمام ادعا‌های سرمربی استقلال را تکذیب کرد تا معادلات به طرز عجیبی پیچیده و مبهم شود.
 
سعادتمند درباره مذاکره با استراماچونی چنین گفته است: «طی مکاتبه‌ای که با فدریکو داشتیم، اعلام کردیم که ما در واقع برای تخفیف و تقسیط آمده‌ایم و می‌خواهیم پرونده خود را در فیفا ببندیم. این موضوعات جلو رفت و در نهایت مباحثی که مطرح شد او را برای فصل آینده به عنوان یکی از گزینه‌های خود قرار دادیم. شروط گذاشتیم که اگر در جام حذفی یا آسیا موفق نبودیم، شما هم می‌توانید یکی از مربیان ما باشید؛ در کشور ایران و در باشگاه استقلال. مباحث به طول انجامید و در نهایت به سمتی رفت که در واقع وکیل او اعلام کرد پیشنهاد رسمی ما به او مکتوب باشد. در نامه‌ای که متن انگلیسی و فارسی آن موجود است، آورده‌ایم که امیدواریم همه چیز خوب باشد و ساعت‌ها وقت در جلسات هیأت مدیره صرف این موضوع کرده‌ایم. با رویکرد مثبت اینجا آمده‌ایم که همه چیز را حل کنیم و منتظر رأی فیفا نماندیم. در مورد مسائل اقتصادی، هفتصد هزار یورو برای پیش‌پرداخت و یک میلیون یورو برای حقوق سالیانه به شما تضمین می‌کنیم اما من اجازه ارائه هر مبلغی بالاتر از این به شما را ندارم و ما فکر می‌کنیم این یک پیشنهاد بسیار خوب برای شما است. امیدوار هستیم که آندره با ما موافقت کند. در پایان ضروری است که بگویم امکان پرداخت بیش از این وجود ندارد و امیدوارم در پیشنهاد خود تجدید نظر کنید. از سال گذشته به این مربی براساس مطالبه‌اش و طلب‌هایی که داشت و حتی براساس جرایم دیرکرد و آن 5 درصد روزشمار و همچنین ماهی ده هزار تا را محاسبه کردیم که در واقع 520 هزار یورو از ما مطالبه داشت. در این پیشنهاد حتی 700 هزار یورو پیشنهاد دادیم. برای فصل جدید هم در قرارداد قبلی 750 هزار یورو بوده و ما یک میلیون یورو پیشنهاد دادیم. چرا این کار را کردیم؟ اول باید از هیأت مدیره تشکر کنم که همکاری داشتند. در ثانی شکایت 285 صفحه‌ای که استراماچونی به فیفا داده بیش از دو میلیون یورو است و ما محاسبه کردیم اگر قرار است به یکباره پرداخت کنیم، براساس ماده هفتی که با او امضا شده، بهتر است یک میلیون و هفتصد هزار یورو به او بدهیم و او روی نیمکت ما بنشیند.»
 
 مدیرعامل استقلال به موضوعات ریز‌تری اشاره داشته است: «اما در پیشنهاد دوم فدریکو به ما  اعلام کرد که می‌توانیم روی این احتمال کار کنیم و این نظر ماست. 900 هزار یورو برای بستن پرونده در فیفا. این همان بحثی بود که ما به دنبالش بودیم. وی در ادامه نوشته بود یک میلیون و 500 هزار یورو برای فصل 2020 و 2021. وقتی با این اعداد موافقت کردیم، وکلا روی برگشت او به تهران توافق خواهند کرد. در واقع از طریق فدریکو حدود دو میلیون و چهار صد هزار یورو  به صورت رسمی به ما اعلام شد و گفتیم توان پرداخت این پول را نداریم. با این حال باز در مذاکرات بعدی اعلام کردیم برای بازگشت او آماده‌ایم و مجدداً هفتصد هزار یورو را به هشتصد هزار یورو تغییر خواهیم داد که این پول جهت بدهی‌های گذشته برای بسته شدن پرونده‌های فیفا در دو قسط به او پرداخت خواهد شد. چهارصد هزار یورو طی 20 روز آینده و چهارصد هزار یورو هم در 48 ساعت مانده به حضورش در ایران.»
 
 اما استراماچونی نیز اینگونه پاسخ مدیرعامل باشگاه استقلال را داده است: «اگر ممکنه پرس و جو کنید چه کسی، چگونه، کجا و کی به من پیشنهاد 800000 یورو به علاوه 1200000 قرارداد جدید رو دادند؟ کدوم انسان عاقلی این پیشنهاد رو رد می‌کنه در حالی که من با مبلغ بسیار کمتر از این به ایران اومدم. چطور من از این پیشنهاد خبر ندارم؟ شاید از فدراسیون اجازه ندادند که من را برگردانند که من احترام می‌گذارم. شاید کسی دوست ندارد که سرمربی تنها تصمیم گیرنده جذب بازیکنان باشد که من احترام می‌‌گذارم. شاید یک مربی دیگر رو ترجیح میدن که من احترام می‌گذارم. شاید به طور کلی اصلاً  نمی‌خواهند من برگردم که باز هم احترام می‌گذارم ولی تمام کنید دروغ‌ها را، طرفداران استقلال هم خسته شده‌اند. من هرگز پیشنهادی را رد نکردم، چون اصلاً  چیزی نیامد. فقط نشان دادند که می‌خواهند من برگردم، در حالی که هیچ‌وقت واقعاً نمی‌خواستند. ممکن است لطفاً بپرسید آن فرد واسطه ایتالیایی که خود باشگاه در ماه جولای معرفی و وارد مذاکرات کرد کجاست؟ چرا ناپدید شد؟ مذاکرات را کلاً رها کرد وقتی متوجه شد (همانطور که ما متوجه شدیم) مذاکرات فیک و غیرواقعی است و اینکه چرا باشگاه بعد از فینال حذفی اسم من را اعلام کرد و در مورد مذاکرات صحبت کردند ولی هیچ‌کس از باشگاه حتی از مربی آینده و مورد نظرشان در مورد بازیکنان و برنامه تیم چیزی نپرسید و با بازیکنان قدیمی تمدید کرد و بازیکنان جدید گرفت بدون هیچ‌گونه مشورت؟ همه چیز فیک بود مثل اعدادی که در موردش صحبت شد. تمام هدفشون این بوده و هست که فقط به مردم نشان بدهند که تمام تلاششان را کردند که استراماچونی رو برگردانند ولی در واقع هیچ اقدام محکم و جدی در این 2 ماه اتفاق نیفتاد و فقط حرف بود که به مردم بگویند داریم عمل می‌کنیم.»
 با توجه به اظهارات سعادتمند واستراماچونی به واقع نه هواداران استقلال می‌توانند تشخیص دهند که چه کسی در این ماجرا‌ها حقیقت را بیان می‌کند و نه کارشناسان. آنچه در شرایط کنونی قطعی به نظر می‌رسد این است که باشگاه استقلال دیگر قادر به جذب استراماچونی نخواهد بود و این مربی ایتالیایی با شرایط کنونی در استقلال حضور نخواهد داشت ضمن اینکه با توجه به اتفاقاتی که رخ داده و افشاگری‌های احمد سعادتمند به نظر می‌رسد او نیز از جایگاه محکمی در استقلال برخوردار نیست و احتمال دارد به زودی برکنار شود.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.