شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱

چهار مقصد احتمالی اریکسن

از پاریس تا مادرید

از پاریس تا  مادرید

کریستین اریکسن در پنجره نقل و انتقالات ژانویه توجه بسیاری را جلب خواهد کرد.

دوران حضور او در اینتر آن‌طور که انتظار بود پیش نرفت. این بازیکن دانمارکی در ژانویه پارسال با قراردادی چهار سال و نیمه به اینتر پیوست، اما تنها 12 ماه بعد، آنتونیو کونته، مربی تیم، دیگر به او اعتقادی ندارد.

اریکسن نتوانسته جایگاهی در سیستم 2-5-3 کونته پیدا کند و در این فصل تنها چهار بار در سری آ در ترکیب ثابت بازی کرده است. او در مجموع تمامی رقابت‌ها، 38 بازی با اینتر انجام داده و تنها 4 گل زده و 3 گل ساخته است. دلیل این آمار ضعیف این است که او اکثرا به عنوان بازیکن جانشین و در دقایق پایانی به میدان رفته است. این در حالی است که او در تیم تاتنهام با موریسیو پوچتینو، بازیکنی کلیدی بود.

تنها گل این فصل او برای تیم ملی دانمارک بوده است. اینتر به این ترتیب در پنجره نقل و انتقالات ژانویه اریکسن را خواهد فروخت. این خبری است که جوزپه ماروتا، مدیر ارشد اجرایی باشگاه اعلام کرده است. اما کدام باشگاه‌ها به خرید او علاقه دارند؟

پاری‎سن‎ژرمن

موریسیو پوچتینو به این باشگاه می‌رود و به این ترتیب، باشگاه پایتخت‌نشین فرانسه مقصد محبوب اریکسن خواهد بود. مربی سابق تاتنهام قرار است جانشین توماس توخل شود. پوچتینو در سال‌های 2001 تا 2003 برای پاری سن ژرمن بازی کرد، و دوست دارد دوباره مربی اریکسن باشد. آنها بیش از 5 فصل در تاتنهام کنار هم بودند.

لئوناردو، مدیر ورزشی پی‌اس‌جی هم مدتی است که اریکسن را زیر نظر دارد، و در تابستان هم برای جذب او پیشنهاد داد. پیشنهاد او معاوضه لئاندرو پاردس با اریکسن بود. پی‌اس‌جی اگر نتواند با اینتر بر سر معاوضه بازیکن به توافق برسد، قیمتی حدود 13 میلیون یورو پیشنهاد خواهد داد.

آرسنال

این تیم لیگ برتری جدیدترین تیمی است که اریکسن را زیر نظر دارد. ادو گاسپار، مدیر فنی آرسنال طرفدار این بازیکن دانمارکی است. بازگشت به لندن ممکن است با معاوضه او با گرانیت ژاکا، هافبک سوییسی انجام شود. با این حال، مشخص نیست که آرسنال او را بخرد، چرا که این بازیکن برای تاتنهام بازی کرده و این دو تیم با هم عداوتی دیرین دارند.

آرسنال در هنگام انتقال اریکسن به اینتر، امکان جذب او را داشت، اما این اتفاق نیفتاد. در حال حاضر اریکسن اولویت اصلی آرسنال در ژانویه نیست، هرچند که به هر حال زیر نظر است.

وستهم

این باشگاه انگلیسی رسما پیشنهاد انتقال قرضی اریکسن را به اینتر داده است. آنها به دنبال یافتن جانشینی برای فلیپه اندرسون هستند که به پورتو پیوسته است.

اما این انتقال دشوار خواهد بود، چرا که اینتر می‌خواهد از فروش اریکسن به سود برسد یا این که دست کم ضرر مالی نکند، و به این ترتیب بعید است با انتقال قرضی او موافقت کند.

رئال مادرید

موندو دپورتیوو نوشته که ممکن است رئال مادرید بخواهد اریکسن را با ایسکو معاوضه کند. این هافبک 28ساله اسپانیایی اوضاعی مشابه با هافبک 28ساله دانمارکی دارد، و هر دو بازیکن اعتماد مربی‌هایشان را از دست داده‌اند.

این معاوضه به سود هر دو بازیکن و هر دو تیم خواهد شد. آنها می‌توانند به این ترتیب فصل خود را احیا کرده و پیش از یورو 2021، فرصت بازی به اندازه کافی را به دست بیاورند.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.