سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

غلامرضا بهروان: در دربی مادرید هم یک تیم 2 بازی کمتر از دیگری داشت

غلامرضا بهروان: در دربی مادرید هم یک تیم 2 بازی کمتر از دیگری داشت

غلامرضا بهروان بیان کرد در دربی مادرید هم یک تیم 2 بازی کمتر از دیگری داشت

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تسنیم، غلامرضا بهروان درباره حواشی رقم خورده در ارتباط با برنامه‌ریزی مسابقات لیگ برتر گفت:

اتفاقاتی افتاد که مسابقات را تحت تأثیر قرار داد، اما می‌شد برنامه‌ریزی بهتری انجام شود. بخشی از این اتفاقات تحت تأثیر شرایطی است که پیش آمده و بحث کرونا هم دخیل شد. یک تیم تعدادی کرونایی داشت و اعلام کرد بازی نمی‌کند و وقتی حتی یک بازی معوقه شود، مسابقات معوقه تلنبار می‌شوند و شرایط برای برنامه‌ریزی سخت خواهد شد.

او افزود:

شما ببینید که همان تیم‌هایی که نسبت به معوقه شدن مسابقات معترض بودند و می‌گفتند باید دیدارهای معوقه برگزار شود، اکنون چه اعتراضی دارند. به این دلیل که هر تیمی برای منافع خودش صحبت می‌کند، در حالی که برنامه‌ریزی باید برای تمام لیگ و باشگاه‌ها انجام شود. نمی‌شود هر کسی یکسری اعتراض داشت، تصمیم تغییر کند. به اعتقاد من باید اول دربی برگزار می‌شد و دیدارهای معوقه نیز در بین مسابقات انجام می‌شد تا این اتفاقات رقم نخورد.

رئیس پیشین کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه باشگاه استقلال درخواست داشت که ابتدا باید بازی‌های معوقه پرسپولیس و سپس دربی برگزار شود و اکنون نیز نسبت به این برنامه‌ریزی معترض است، گفت:

وقتی به حرف باشگاهی گوش بدهیم، یکی می‌گوید این بازی را دارم و دیگری می‌گوید آن یکی بازی را دارم و نتیجه‌اش همینی می‌شود که می‌بینید. شما ببینید که دربی مادرید هم وقتی برگزار شد، اتلتیکو مادرید دو بازی کمتر از رئال مادرید برگزار کرده بود، دربی آنها هم در مادرید حساسیت خود را دارد و کری‌های زیادی بین هواداران دو تیم است، اما آیا تیمی اعتراض کرد که چرا تیم دیگر دو بازی کمتر انجام داده است؟ شما فکر می‌کنید اگر هر باشگاه اعتراض کند و برنامه‌ریزی را تغییر دهیم، چه اتفاقی می‌افتد؟

بهروان یادآور شد:

برنامه‌ریزی مسابقات یک فرمول ریاضی ساده است که همه بازی‌ها به هم متصل هستند. وقتی یک بازی معوقه می‌شود، هفته بعدی دو بازی معوقه خواهید داشت، هفته بعدی چهار بازی و این بازی‌ها روی هم تلنبار می‌شوند. بهترین روش این بود که بازی‌های معوقه بین سایر دیدارهای برگزار شوند، نه اینکه شرایط به این شکل شود که می‌بینید. شما نمی‌توانید در برنامه‌ریزی همه را راضی نگاه دارید و باید نفع مجموعه را در نظر بگیرید تا نظم و انضباط در کنار منافع همه باشگاه‌ها حفظ شود. درست است که باشگاه‌ها رکن فوتبال هستند، اما باید همه شرایط در نظر گرفته شود.

رئیس سابق کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه استقلالی‌ها اکنون اعلام کرده‌اند بهتر بود اول دربی برگزار شود، تصریح کرد:

شما مطمئن باشید نفرات دیگری هم اکنون اعتراض کرده‌اند، ممکن است به زودی نظرات جدیدی داشته باشند و عکس اعتراض فعلی خود را انجام دهند. همانطور که گفتم زمان برگزار دربی مادرید هم تعداد بازی‌ها مساوی نبود. اینطور نمی‌شود که باشگاه‌ها برای خودشان تصمیم بگیرند و نفع خودشان را در نظر بگیرند.

او افزود:

اگر من تصمیم‌گیرنده بودم، تصمیمم همینطور بود که بازی‌های معوقه را بین دیگر بازی‌ها برگزار کنیم. اول فکر می‌کردیم و بعد برنامه‌ریزی و پای برنامه خودمان هم می‌ایستادیم. باشگاه‌ها و رسانه‌ها نیز باید از برنامه‌ریزی حمایت می‌کردند. ما فقط الان را نبینیم. نیم‌فصل اول که تمام شود، بازی‌های فشرده‌ای را در نیم‌فصل دوم خواهیم داشت که به دلیل بازی‌های تیم ملی و لیگ قهرمانان آسیاست و باید این را در نظر بگیریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.