شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

جنجالی نیستم

فاضلی: من و نکونام، شناخت خوبی از هم داریم

فاضلی: من و نکونام، شناخت خوبی از هم داریم
سمیرا شیرمردی
سمیرا شیرمردی

غیبت هواداران خیلی به ضرر نساجی شد

ایران ورزشی/وقتی محمود فکری از سرمربیگری نساجی کنار رفت و هدایت استقلال را به عهده گرفت، کمتر کسی فکر می‌کرد، وحید فاضلی به عنوان سرمربی جدید قرمزپوشان قائمشهری انتخاب شود اما شناخت خوب مدیریت باشگاه از این مربی، باعث شد فاضلی هدایت نساجی را به عهده بگیرد و اولین فصل سرمربیگری در لیگ برتر را تجربه کند

فاضلی که سا‌ل‌ها به عنوان مربی کار کرده بود، شناخت خوبی از بازیکنان نساجی داشت و خیلی زود توانست توانایی‌هایش را نشان دهد. قرمزپوشان مازنی در هفته اول آلومینیوم را در اراک گلباران کردند و بعد از آن هم نتایج خوبی به دست آوردند.

 شاگردان وحید فاضلی در بازی هفته گذشته مقابل پرسپولیس هم خیلی خوب نشان دادند و اگر کمی خوش‌شانس بودند می‌توانستند برنده باشند اما گل لحظه آخری سیامک نعمتی مانع شد

البته کسب یک امتیاز از نایب قهرمان آسیا، آن هم در آن زمین پر آب و باتلاقی ارزشمند بود که وحید فاضلی به خاطر آن از بازیکنانش تشکر کرد. وحید فاضلی سرمربی جوان نساجی مازندران در رابطه با شرایط تیمش بعد از بازی با پرسپولیس، بازی این هفته مقابل فولاد، جو مازندران و... حرف‌های جالبی دارد.

 

اوضاع نساجی بعد از بازی سنگینی که در آن زمین عجیب و پر آب مقابل پرسپولیس داشتید، الان چگونه است؟

خدا را شکر اوضاع خوب است اما هنوز داریم کارهای مربوط به ریکاوری را انجام می‌دهیم. تمرین خاصی تا قبل از بازی با فولاد خوزستان نداریم. چون فاصله زمانی بین دو بازی کم است، کارهای ریکاوری را انجام می‌دهیم. شرایط تیم خوب است چون بچه‌ها بعد از دو نتیجه بدی که داشتیم برای برد مقابل پرسپولیس وارد زمین شدند و خدا را شکر اعتماد به نفس تیم بالا رفته است.

با توجه به شایعه‌هایی که قبل از بازی در مورد تغییر در کادرفنی نساجی به وجود آمد و حتی گفته می‌شد با فرهاد مجیدی برای سرمربیگری تیم صحبت شده بود، ظاهراً کار سختی قبل از بازی با پرسپولیس داشتید اما به خوبی توانستید اوضاع را مدیریت کنید.

همانطور که خودتان گفتید شایعه بود. باشگاه در همان لحظه تکذیب کرد. این شایعه‌ها شیطنت یکسری دوستان بود که تیم را به حاشیه ببرند اما با این فضا بیگانه نیستم و می‌دانم چطور باید کار کنم. این فشارها همیشه برای همه مربیان وجود داشته اما مهم این است که وقتی تحت فشار هستیم تصمیم‌های خوب بگیریم.

با توجه به اینکه اولین فصل سرمربیگری در لیگ برتر را تجربه می‌کنید شاید خیلی‌ها تصور می‌کردند به عنوان یک مربی جوان نتوانید این فشارها را تحمل کنید.

من در کنفرانس خبری قبل از بازی هم گفتم که در همین فضاهای پرفشار رشد کرده‌ام و به این شرایط عادت دارم. سرنوشتم طوری بوده که در فضاهای پرفشار کار کنم. جوری نبود که بدون فشار و سختی و به راحتی کار کرده باشم. خدا را شکر از پس این فشارها برآمده‌ام و توانسته‌ام ادامه دهم. الان هم به عنوان سرمربی نساجی ایستاده‌ام و کار می‌کنم. من در مدتی که مربی شدم اتفاقات جالبی را تجربه کردم. مثلاً در مورد بازی با نفت مسجدسلیمان از من در مورد بازی این تیم پرسیده شد که گفتم تمرکزم روی بازی خودمان است اما برایم حاشیه درست کردند که جواب مسجدسلیمانی‌ها را نداد. در حالی که من ۲ سال آنجا کار کردم. بعد از بازی با سپاهان هم گفتم سپاهان تیم خوبی است و بازیکنان خوبی دارد که باز هم به خاطر این حرفم به من انتقاد کردند. در حالی که همه می‌دانند مگر می‌شود سپاهان بد باشد؟ متأسفانه شرایط جوری شده که انگار نمی‌توانیم حرف بزنیم.

با این شرایط به هر حال توانستید تیم‌تان را خیلی خوب جمع و جور کنید و با قدرت مقابل پرسپولیس به میدان بفرستید.

اولاً بازیکنان با شخصیتی داریم که روح بزرگی دارند. بازیکنان بزرگتر تیم هم خیلی کمک می‌کنند. در واقع من به تنهایی نتوانستم تیم را به شرایط ایده‌آل برگردانم و تلاش یک مجموعه بود و اینکه مالک و مدیرعامل کنار تیم بودند و این خیلی کمک کرد.

قبل از بازی جلسه داشتید؟

نه، شب بازی آمدند و کمک کردند که تیم روحیه خوبی داشته باشد. در واقع بازگشت تیم به شرایط ایده‌آل، یک کار تیمی بوده که از مالک و مدیرعامل و هوادار گرفته تا خود بچه‌ها خیلی کمک کردند.

در بازی با پرسپولیس خیلی خوب کار کردید اما در نهایت به تساوی رضایت دادید. از اینکه بازی مساوی شد، ناراضی هستید؟

خدا را شکر. ناشکری نمی‌کنیم. ما با نایب قهرمان آسیا بازی کردیم و تساوی نتیجه بدی نبود. البته ما می‌توانستیم ببریم اما خیلی تلاش کردند که توانستند نتیجه را برگردانند.

این هفته با فولاد خوزستان بازی دارید. فولاد بازی قبلی‌اش را مقابل نفت مسجدسلیمان باخت و الان به دنبال جبران است که این مسأله کار را برای نساجی سخت می‌کند.

در این مدت با هر تیم مدعی روبه‎‌رو شدیم، بازی قبلی‌اش را باخته بود و انگیزه و انرژی زیادی برای جبران داشت اما ما به این بازی‌ها به چشم فرصت نگاه می‌کنیم و سعی داریم با برنامه‌های تاکتیکی، بازی خوب و آبرومندانه‌ای انجام دهیم که امیدوارم همراه با امتیاز باشد.

قبلاً که سابقه همکاری با نکونام نداشتید، درست است؟

بله، من با آقا جواد در کلاس مربیگری همکلاس بودیم اما از همدیگر شناخت داریم.

اما شناخت نکونام از نساجی شاید بیشتر باشد. به هر حال چند بازیکن از زمان سرمربیگری نکونام در نساجی هنوز در این تیم هستند که این شناخت شاید به فولاد کمک کند.

تیم ما کلاً تغییر کرده و از آن تیم که نکونام حضور داشته، فقط ۲،۳ بازیکن مانده. به هر حال دو طرف از همدیگر شناخت نسبتاً خوبی داریم.

فضای مازندران در مدتی که به عنوان سرمربی در نساجی کار می‌کنید، چگونه بوده است؟

من همیشه سعی کرده‌ام تمرکزم روی کارم باشد و چندان فضای مجازی را دنبال نمی‌کنم. همیشه تلاشم این است که عملکردم خوب باشد که بتوانم با عملکرد خوب فضای مثبتی به وجود بیاورم و مردم مازندران را خوشحال کنم اما دنبال این نیستم که ببینم واکنش‌ها چطور بوده چون اگر عملکردم خوب باشد مطمئنم که راضی و خوشحال هستند.

کلاً کار کردن در قائمشهر با آن همه هوادار متعصب، باید سخت باشد.

این سومین دوره‌ای است که من در قائمشهر کار می‌کنم و از اینکه نساجی هواداران متعصبی دارد که تیم‌شان را بسیار دوست دارند خوشحالم. نساجی تیمی است که قدمت دارد و در سال‌های دور در راه دیدن بازی‌های این تیم حتی چند نفر جانشان را از دست دادند. کار کردن در این جور تیم‌ها شرایط خاص خودش را دارد و انگیزه و اشتیاق را برای داشتن بهترین عملکرد، بالا می‌برد.

نبود تماشاگران مازندرانی به خاطر کرونا و بدون تماشاگر بودن بازی‌ها احتمالاً به ضرر تیم‌تان بوده.

بله، خیلی به ضرر تیم‌مان شده. در دوره‌های قبلی هر تیمی، حتی مدعیان که به قائمشهر می‌آمدند به خاطر هواداران پرشور نساجی، خود به خود عقب می‌رفتند و بازی تدافعی انجام می‌دادند اما متأسفانه الان از داشتن این هواداران پرشور در کنارمان محروم هستیم.

البته هواداران قائمشهری از روی پشت‌بام‌های اطراف هم به خوبی تیم را تشویق می‌کنند.

نفراتی که از خانه‌های اطراف ورزشگاه تشویق می‌کنند تقریباً در همه شهرها و برای همه تیم‌ها وجود دارد اما ما واقعاً از دیدن این نفرات و حضورشان خوشحال می‌شویم و انگیزه می‌گیریم اما اصلاً قابل قیاس با حضور تماشاگران در ورزشگاه نیست.

به نظر می‌رسد در مدتی که در قائمشهر هستید، ارتباط خیلی خوبی هم با هواداران نساجی پیدا کرده‌اید.

من همیشه احترام‌ها را حفظ می‌کنم و دوست دارم فضا مسالمت‌آمیز باشد، هم با هواداران و هم همکارانم. در کل آدم جنجالی نیستم و فضای آرام و مسالمت‌آمیز را دوست دارم.

در مدت اخیر صحبت‌های زیادی در مورد VAR شده. شما هم فکر می‌کنید وقتش رسیده که این سیستم به فوتبال ایران بیاید؟

من هفته اول گفتم باید VAR باشد. نگاه کنید در بازی با تراکتور ما به خاطر اشتباه داور ضربه دیدیم. در بازی با پرسپولیس ضربه‌ای که نوراللهی زد ،آفساید بود اما اعلام نشد. خدا را شکر آن توپ گل نشد وگرنه قربانی می‌شدیم.

هدف نساجی در این فصل چه جایگاهی است؟

ما بازی به بازی پیش می‌رویم و سعی می‌کنیم تیم را بالا بکشیم. همانطور که در هفته اول و دوم رتبه اول ما واقعی نبود، الان هم رتبه تیم‌مان واقعی نیست و تلاش می‌کنیم نتایج بهتری بگیریم که جایگاه را بهتر کنیم. از مالک و مدیرعامل باشگاه تشکر می‌کنم و یک تشکر ویژه هم از هواداران‌ متعصب‌مان داریم که در مدت اخیر سنگ‌تمام گذاشتند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.