چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

استفان دی فرای: لقب دیوار را دوست دارم؛ اسکودتو؟ به خودمان بستگی دارد

استفان دی فرای: لقب دیوار را دوست دارم؛ اسکودتو؟ به خودمان بستگی دارد

استفان دی فرای مدافع هلندی اینتر که در فصل 20-2019 بهترین مدافع سری آ شد، مصاحبه ای با گاتزتا دلو اسپورت انجام داده است.

به گزارش ایران ورزشی، استفان دی فرای که لقب دیوار را یدک می کشد، در خصوص مقایسه اش با والتر ساموئل مدافع اسبق نراتزوری گفت:

اینتر تیم متحدی است

لقب دیوار را دوست دارم. وقتی در هلند بودم، لقبی نداشتم اما وقتی به اینتر پیوستم، در ویدیوی معارفه ام یک دیوار ساختم. خوش شانس بودم که چند باری در میلان توانستم با والتر ساموئل ملاقات و صحبت داشته باشم. او مدافع بسیار خوبی بود. طی هفته های اخیر کل تیم در دفاع بهتر شده است و این باعث می شود دفاع تیمی آسان تر شود. ما یک تیم و رختکن متحد داریم و حتی در خارج از زمین هم رابطه مان خیلی خوب است.

شاید در اروپا یک جای کار می لنگد اما این می تواند برای ما مزیت باشد

همزمانی صدمین بازی ام برای اینتر با باخت در فینال لیگ اروپا؟ گاهی اوقات به آن فکر می کنم اما فورا متوجه می شوم که فکر کردن به این مسئله فایده ندارد. گذشته ها دیگر گذشته؛ ما فقط باید از شکست ها درس بگیریم. حذف از لیگ قهرمانان اروپا؟ حس می کنم در اروپا یک جای کار می لنگد چون کارهایی که در زمین انجام می دادیم کافی نبودند. دوست داشتیم به کارمان در اروپا ادامه دهیم اما سعی می کنیم در کوپا ایتالیا و لیگ خوب کار کنیم. این حقیقت که ما تنها می توانیم روی مسابقات داخلی تمرکز کنیم یک مزیت برای ماست اما این فقط به خودمان بستگی دارد. اسکودتو؟ همه کلمات در دایره لغات من می گنجند، از جمله اسکودتو. اما وسواس داشتن روی آن به نفع ما نخواهد بود چون همان طور که نگاه کردن به گذشته بی فایده است، بیش از اندازه به آینده فکر کردن هم خوب نیست. می خواهیم بازی ها را پی در پی ببریم تا به انتها برسیم.

برای پیولی خوشحالم

میلان تیمی خوب و بازیکنانی قوی دارد. آن ها تیمی متحد هستند. مربی آن ها را خیلی خوب می شناسم [دی فرای در لاتزیو شاگرد پیولی بود]. با پیولی دو سال کار کرده ام. او انسان و مربی بسیار خوبی است. از رشد حرفه ای او خیلی خوشحالم. آنتونیو کونته یک برنده است. او میل و انگیزه اش را به کل تیم انتقال می دهد و سعی می کند پتانسیل تیم را شکوفا کند. کونته به من می گوید بازیکن خوبی هستم اما باید سرسخت تر باشم. به لطف کونته من پیشرفت  کرده ام. منفی بافی جایی در اینتر ندارد چون همه متخد هستیم، روی هدف متمرکز هستیم و به انتقاداتی که از ما می شود توجه نمی کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.