شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

مقصر اتفاقات اخیر سازمان لیگ استمقصر اتفاقات اخیر سازمان لیگ است

کربکندی: مگر چه کار کردیم که بازی با پرسپولیس ۳ بر صفر شود؟

کربکندی: مگر چه کار کردیم که بازی با پرسپولیس ۳ بر صفر شود؟

سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن اصفهان گفت: سازمان لیگ با برنامه‌ریزی غلط، باشگاه‌ها را به جان هم انداخته است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از میزان، رسول کربکندی در خصوص صحبت‌های چند روز پیش و تند افشین پیروانی، سرپرست پرسپولیس علیه تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در یک برنامه تلویزیونی، اظهار داشت: در این زمینه آنقدر صحبت کردیم که فکر می‌کنم هیچ دردی را دوا نمی‌کند و هیچ گوش شنوایی هم نیست. با برنامه‌ریزی سازمان لیگ، همه تیم‌ها به جان هم افتاده‌اند. برنامه‌ریزی ما در حد محلات شده است.

وی افزود: بازی ما را از ۱۰ روز قبل اعلام کرده بودند که روز چهارشنبه برگزار می‌شود. ما بلیت پرواز و هتل را فراهم کردیم اما ۳ روز، پیش از شروع مسابقه نامه می‌زنند که یک روز بازی‌تان عقب افتاده است. وقتی سازمان لیگ وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهد، باشگاه‌ها مجبورند به جان هم بیفتند، بیانیه منتشر و صبت‌های اینچنینی کنند. به نظرم مقصر اتفاقات اخیر سازمان لیگ است که نتوانسته برنامه‌ریزی خوبی انجام دهد.
سخنگوی باشگاه ذوب آهن با اشاره به اینکه گفته می‌شود برنامه‌ریزی جدید سازمان لیگ به نفع باشگاه پرسپولیس شده تا سایر تیم‌ها، تصریح کرد: من جزو نفراتی بودم که پیش از بازی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا گفتم باید نگاه‌مان به این بازی، نگاه ملی باشد اما همه تیم‌ها ناراضی هستند که چرا باید تاوان برنامه‌ریزی غلط سازمان لیگ را آنها بدهند. یک تیم باید ۴ هفته متوالی در خانه و یک تیم ۳ هفته بیرون از خانه بازی کند که باعث شده صدای تیم‌ها دربیاید.
کربکندی در مورد تخلف تیمش که از طرف ایفمارک محرز شده و پرسپولیسی‌ها خواستار اعلام نتیجه ۳-۰ شده بودند، گفت: این صحبت‌ها در رسانه‌ها مطرح شده چون ما اصلا نمی‌دانیم تخلف‌مان چه بوده است. نتایج آزمایشات را به ایفمارک هم ارسال کرده بودیم. با ۱۶-۱۷ بازیکن به علت مثبت بودن کرونا خواستار لغو دیدار با شهرخودرو بودیم که بازی لغو نشد. در لیگ برتر انگلیس هم یک بازی به علت مثبت اعلام شدن تست کرونای ۵ بازیکن لغو شد ولی ما با ۱۶-۱۷ بازیکن کرونایی، بازی برگزار کردیم. بازی با پرسپولیس هم با پرواز اختصاصی به هتل رفتیم. یک مرتبه ساعت ۱۰:۳۰ شب لغو کردند. اگر ما خلافی هم کرده باشیم که نمی‌دانیم کجا تخلف کردیم، کمیته انضباطی در نهایت ما را جریمه نقدی کند. مگر جنایت کرده‌ایم که بازی ۳-۰ به نفع پرسپولیس شود. سازمان لیگ بازی را لغو کرده است، به ما چه ارتباطی دارد که بازی را ۳-۰ کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس مصاحبه می‌کند که اگر ۶ روز فاصله بازی‌های ما نباشد، بازی نمی‌کنیم، آیا این ذهنیت را ایجاد نمی‌کند که این برنامه‌ریزی و تغییر فاصله بازی‌ها برمی‌گردد به همان مصاحبه‌ها؟ وقتی فدراسیون ما رییس ندارد و یک برنامه منظم نمی‌توانیم برای لیگ‌مان داشته باشیم، امیدی به پیشرفت فوتبال‌مان نداشته باشید. امیدوارم با مشخص شدن تکلیف فدراسیون، فوتبال هم سر و سامان بگیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.