چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

گزینه های مختلف منچستربرای خط حمله

کاوانی حلال مشکلات می شود؟

کاوانی حلال مشکلات می شود؟
لیام کنینگ
لیام کنینگ

در حالی که کمتر از یک هفته به پایان فرصت نقل و انتقالات باقی مانده، منچستریونایتد حداقل دو بازیکن باید به تیم خود اضافه کند. بر کسی پوشیده نیست که اولویت شیاطین سرخ، خرید یک مهاجم سمت راست و یک دفاع چپ است. دو گزینه ابتدایی برای این تیم جیدون سانچو از بوروسیادورتموند و الکس تلس از پورتو است.

اوله گونار سولشر از همان روز اول به دنبال داشتن دو بازیکن در پست های مختلف بوده و به نظر می‌رسد حالا در پست دفاع چپ به این خواسته رسیده. تلس 27 ساله نسبت به لوک شاو جسورانه تر بازی می‌کند و در کار هجومی موفق تر است و بنابراین، این دو می‌توانند دردسر مطلوبی برای سولشر در انتخاب نفر اصلی تیم برای بازی‌های مختلف ایجاد کنند.

از طرف دیگر سانچو هنوز وضعیت مشخصی ندارد. در حالی که منچستریونایتد رسما از جذب او ابراز ناامیدی نکرده، اما هواداران امید زیادی ندارند که این انتقال انجام شود با توجه به وقت کمی که از نقل و انتقالات باقی مانده و برای این انتقال وقت کم است. البته شش ماه است که موضوع این انتقال مطرح شده اما سرعت آن بسیار کم بوده. گفته می‌شود دورتموند اصرار دارد که بابت این انتقال 108 میلیون پوند دریافت کند و این مبلغی است که یونایتد برای پرداختش مردد است و چانه می زند.

پست آخری که در این تابستان نیاز به تقویت دارد، مهاجم نوک است. در حالی که باشگاه قرارداد اودیون ایگالو را تا ژانویه تمدید کرده است، اما برای بعد آن نیز برنامه دارند و به دنبال خریدن ادینسون کاوانی هستند که بازیکن آزاد محسوب می‌شود. مهاجم اروگوئه ای که در صدر جدول بهترین گلزنان تاریخ باشگاه پاری‌سن‌ژرمن قرار دارد، در تابستان از این تیم فرانسوی جدا شد. در حالی که گفته می شد شاید به بنفیکا برود، مهاجم 33 ساله درخواست قرارداد سه ساله با دستمزد سالانه 10 میلیون یورو داشت که از توان بنفیکا خارج بود. هنوز هیچ خبر رسمی درباره او منتشر نشده و این باعث می‌شود تیم‌های دیگر خواهان او به فعالیتشان ادامه دهند.

اگر برای آنتونیو مارسیال مصدومیتی پیش بیاید، باید گفت ایگالو نمی تواند جای خالی او را در رقابت‌های سختی مانند لیگ برتر پر کند. در دوران سر الکس فرگوسن، تیم چهار مهاجم آماده و توانا داشت که با یکدیگر رقابت کنند و این اطمینان را به وجود آورند که اگر یکی مصدوم شد، بازیکنان دیگری با توانایی های یکسان جایش را می گیرند.

در حال حاضر منچستریونایتد چنین شرایطی ندارد. با وجود آنکه کاوانی دستمزد بالایی دارد، شیاطین سرخ گزینه های زیادی پیش رو ندارند که بتوانند در این فرصت اندک باقیمانده به تیم اضافه کنند و دست مربی را باز نگه دارند.

کاوانی حتی اگر قراردادی دوساله ببندد، می تواند تجربه ارزشمندی از لیگ قهرمانان و رکورد گلزنی کم نظیری را به تیم بیاورد. بازیکن تیم ملی اروگوئه فورا جای مارسیال را نمی گیرد اما به خط حمله تیم رقابت می آورد و این فرانسوی را در اوج نگه می دارد.

جان لوکا دی مارتزیو، کارشناس نقل و انتقالات همچنین خبر داده یونایتد به دنبال جذب لوکا یوویچ از رئال مادرید است. این مهاجم صرب که جایی در ترکیب سفیدها ندارد، سه پیشنهاد از رم، اینتر و میلان دارد ضمن اینکه گفته می‌شود زین‌الدین زیدان مایل است بازیکن 22 ساله را به صورت قرضی به تیم دیگری واگذار کند تا در جای دیگری به پختگی لازم برسد و برای بازی در برنابئو آماده شود.

از گزینه های دیگر برای خط حمله منچستریونایتد عثمان دمبله است. بارسلونا برای بازشدن جای ممفیس دپای باید بازیکن فرانسوی را به تیم دیگری واگذار کند و آنطور که آاس گزارش داده پیشنهاد بین 50 تا 60 میلیون یورو را بررسی می‌کند. منچستریونایتد به دنبال جذب قرضی این بازیکن 23 ساله است.

در این یک هفته اتفاقات زیادی ممکن است رخ دهد اما یک چیز قطعی است: منچستریونایتد به بازیکن نیاز دارد و زمان به سرعت در حال گذر است.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.