سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

در واکنش به تغییر احتمالی سرمربی تیم ملی فوتسال زنان در جهت منافع انتخاباتی

شهناز یاری: بی‌اطلاعم

شهناز یاری: بی‌اطلاعم

طی تماس خبرنگار ایران ورزشی با شهناز یاری، این پرسش مطرح شد که آیا درباره دوشغله بودن یاری و احتمال تغییر سرمربی تیم ملی فوتسال زنان، صحبتی با او شده است؟ یاری تنها به بیان این موضوع اکتفا کرد: «من هیچ اطلاعی درباره این موضوع ندارم و هیچ صحبتی هم با من نشده است.»

خبر احتمال تغییر سرمربی تیم ملی فوتسال زنان که روز چهارشنبه مطرح شد، هنوز به صورت رسمی هیچ واکنشی از سوی فدراسیون فوتبال به دنبال نداشته است. خبرها و گزارش‌های منتشر شده اما گویای این است که فدراسیون فوتبال به واسطه عضویت شهناز یاری، به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال زنان در مجمع انتخاباتی، تصمیم گرفته گزینه‌ای را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال زنان انتخاب کند که رأی او به رأی و نظر مسوولان فدراسیون فوتبال نزدیک‌تر باشد. به همین منظور مسوولان فدراسیون فوتبال نیلوفر اردلان را برای جایگزینی یاری انتخاب کرده‌اند و این‌طور که شنیده می‌شود دلیل اصلی این تغییر را دو شغله بودن شهناز یاری عنوان می‌کنند.

یاری 28 مهرماه سال 99 به عنوان سرمربی تیم فوتسال سایپا، جایگزین نیلوفر اردلان شد. با اینکه همان زمان شایعاتی درباره استعفای او مطرح می‌شد اما اعلام کرد که کارش در سایپا تداخلی با هدایت تیم ملی ندارد.

ضمن اینکه درخواست‌های مکرر او برای برگزاری اردوی تیم ملی فوتسال زنان، هر ماه از سوی نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال رد می‌شد. فدراسیون فوتبال حتی کوچک‌ترین توجهی نداشت به مسابقاتی جام جهانی کوچک برزیل که تیم ملی فوتسال زنان برای حضور در آن دعوت شده بودند تا لااقل برای آمادگی بازیکنان به منظور حضور در این مسابقات با درخواست برگزاری اردوها موافقت کند. ضمن اینکه بیشتری نگرانی یاری نه به خاطر این مسابقات که از بابت مسابقات آسیایی پیش روی تیمش بود.

فدراسیونی که کوچک‌ترین زحمتی برای برگزاری اردوی این تیم به خود نداده است و رسماً تیم ملی فوتسال زنان را تعطیل کرده است، حالا به یکباره به یار دو شغله بودن سرمربی‌اش افتاده می‌خواهد آن را تغییر دهد!؟ آیا این توجیه برای تغییر احتمالی سرمربی باورپذیر است؟

طی تماس خبرنگار ایران ورزشی با شهناز یاری، این پرسش مطرح شد که آیا درباره دوشغله بودن یاری و احتمال تغییر سرمربی تیم ملی فوتسال زنان، صحبتی با او شده است؟ یاری تنها به بیان این موضوع اکتفا کرد: «من هیچ اطلاعی درباره این موضوع ندارم و هیچ صحبتی هم با من نشده است.»

او حتی در واکنش به این موضوع که نام نیلوفر اردلان به عنوان جایگزین احتمالی او مطرح شده است، تأکید کرد: «من در جریان نیستم و اگر شما خبری دارید، من را هم در جریان بگذارید.»

علت نه چندان منطقی که برای تغییرات احتمالی سرمربی تیم ملی فوتسال زنان مطرح می‌شود، خواه ناخواه شائبه تغییر سرمربی به منظور رسیدن به اهداف انتخاباتی مسوولان فدراسیون فوتبال را تقویت کرده است. شهناز یاری یکی از رأی‌دهندگان در انتخابات پیش روست اما تنها زنی نیست که در انتخابات حق رأی دارند. دیگر زنانی که حق دارند را در زیر نام می‌بریم تا منتظر خبرها یا تصمیم‌های فدراسیون فوتبال درباره آن‌ها هم باشیم:

- نماینده تیم های شهرداری بم کرمان و وچان کردستان به عنوان دو تیم اول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال زنان.

- نماینده تیم های مس رفسنجان و سایپا تهران به عنوان دو تیم اول رده‌بندی لیگ برتر فوتسال زنان.

- نماینده تیم ایمن سنگر گیلان به عنوان قهرمان لیگ برتر فوتبال ساحلی زنان.

- شهناز یاری به عنوان سرمربی و همچنین کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان

- سرمربی تیم ملی فوتبال زنان.

قرارداد مریم آزمون بعد از پایان کار ایران در مسابقات انتخابی المپیک در فروردین ۹۸ به پایان رسیده اما او در رویدادهای مختلفی چون the best به عنوان سرمربی تیم ملی ایران حق رای داشته است.

- کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان

سارا قمی تا قبل از آنکه از بازی‌های ملی خداحافظی کند، کاپیتان تیم ملی بود، مشخص نیست او می‌تواند رای بدهد یا اینکه کاپیتان‌های دیگر تیم‌ملی در مجمع حاضر می‌شوند.

- سرمربی و کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی.

تیم ملی فوتبال ساحلی زنان ایران هنوز به صورت رسمی تشکیل نشده است و با این شرایط  احتمالا دو رای از حق زنان کاسته می‌شود و تعداد آرای مجمع به ۸۳ رای می‌رسد.

- یک داور زن بین‌المللی.

با توجه به قرار گرفتن نام گلاره ناظمی در بین ۱۰ داور برتر فوتسال جهان به نظر می‌رسد که او در مجمع رای بدهد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.