دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

تجهیزات استخری مناسب برای تصفیه آب و رعایت پروتکل های بهداشتی

تجهیزات استخری مناسب برای تصفیه آب و رعایت پروتکل های بهداشتی

تجهیزات استخری را چگونه برای مبارزه با کرونا ویروس به کار ببریم ؟ در این دوران ترس و وحشت از ویروس کرونا (covid-19) به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه میتوانیم استخر را به مکانی امن و بهداشتی برای شنا کردن تبدیل کنیم.

تجهیزات استخری مناسب برای تصفیه آب و رعایت پروتکل های بهداشتی

تجهیزات استخری را چگونه برای مبارزه با کرونا ویروس به کار ببریم ؟   در این دوران ترس و وحشت از ویروس کرونا (covid-19) به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه میتوانیم استخر را به مکانی امن و بهداشتی برای شنا کردن تبدیل کنیم. رعایت پروتکل های بهداشتی میتواند به شما در به حداقل رساندن انتشار این ویروس کمک بسیار زیادی کند و تا حد زیادی شما و یا مشتریانتان را از خطر این بیماری در استفاده از استخر در امان نگه دارد. استفاده از  تجهیزات استخر خوب و درجه یک قش مهمی در این قضیه دارد

آیا کووید19 می تواند از طریق آب در استخرهای شنا پخش شود؟

سازمان بهداشت جهانی می گوید :هیچ مدرکی وجود ندارد که کروناویروس از طریق آب استخرها به انسان سرایت کند. اما این دلیل بر این نیست که ممکن نیست ویروس کرونا از طریق آب استخر منتقل نگردد و هیچ چیز 100 درصد نیست. .عملکرد ، نگهداری و ضد عفونی مناسب آب استخر ، تمیز کردن و ضد عفونی سطوح و پیروی از راهنمایی های وزارت بهداشت از شیوع کروناویروس و بیماری های دیگر ویروسی جلوگیری میکند. اما سازمان مدیریت و پیشگیری از بیماری ها CDC)) همواره توصیه به بالاترین سطح حفاظتی برای در امان بودن از بیماری ها را توصیه میکند .

تجهیزات استخری لازم برای تصفیه آب استخر

دستگاه کلرزنی و ازن زنی

دستگاه تنظیم PH  آب

دستگاه ضدعفونی کننده UV-C

فیلتر شنی استخر

استفاده از کلر برای ضدعفونی کردن آب استخر

آب کلردار یکی از تجهیزات استخری است که  انواع ویروس را از بین می برد; هنگامی که مقدار مناسبی کلر به آب استخر اضافه شود میکروب ها و ویروس ها از بین خواهند رفت، مقدار کلر موجود در آب استخر باید به درستی حفظ شودتا کیفیت ضدعفونی کردن آن موثر واقع گردد. به همین علت است که بخش خدماتی استخرها عمومی همواره به صورت منظم در طول روز میزان PH آب را آزمایش می کنند تا در صورت لازم آنرا تنظیم نمایند.

اما در استخر های شخصی و خانوادگی نیز میتوان از دستگاه کلزنی استخر که به صورت اتوماتیک این کار را انجام میدهند استفاده کرد. میزان PH آب استخر باید چیزی مابین 7 تا 7.8 باشد.

استفاده از ازن برای ضدعفونی کردن آب استخر

استخری که در آن از ضدعفونی کننده ازن استفاده شده است بسیار تمیز خواهد بود. این تمیزی که درباره آن صحبت کردیم دقیقا به این معناست که استخر شما عاری از هرگونه چربی و روغن و مواد آلی خواهد بود.ضد عفونی کننده ازن همچنین کمک بسیار زیادی به سیستم فیلتر استخر (تجهیزات-استخر/فیلتر-استخر(https://digipoolmarket.com/product-category/شما خواهد نمود. ازن در حقیقت به طول عمر فیلتر استخر و تجهیزات استخری شما نیز کمک میکند و طول عمر آنها را افزایش می دهد.

مزایای ضد عفونی کننده ازن :

  • بدون بو می باشد و مواد آلی و معدنی را اکسید می کند
  • باعث کاهش مصرف کلر در آب و در نتیجه در دراز مدت باعث کاهش هزینه ها می گردد
  • بالا بردن کیفیت و ایمن تر شدن آب برای شناگران
  • در مقایسه با کلر مواد سمی و مضر کمتری دارد
  • باعث افزایش ظرفیت و طول عمر فیلتر استخر شما می شود
  • ازن باعث تحریک چشم و حساسیت چشمی نمی شود
  • باعث تغییر رنگ در لباس نمی شود
------

استفاده از دستگاه UV یووی ضدعفونی کردن آب استخر

از مهمترین تجهیزات استخر برای ضد عفونی و گند زدایی آب استخر دستگاه UV یا نورماورا بنفش است. سال 2020 نیز بخاطر شیوع ویروس کرونا میزان استفاده از این محصول چندین برابر سال های قبل از پندمی گردیده است. UV-C نور نامرعی است که طول موج آن کوتاهتر از نور مرئی است ، اما از اشعه ایکس طولانی تر است.

مزایای دستگاه ضد عفونی کننده UV :

  • کاهش مصرف مواد شیمیایی در آب
  • سازگار با محیط زیست
  • مقرون به صرفه بودن

فیلتر شنی استخر و تصفیه آب

وظیفه اصلی فیلتر شنی استخر این است که آب استخر با عبور از شن و ماسه های موجود در دستگاه وظیفه جدا کردن ذرات معلق در آب در حال گردش را دارد . بسته به جنس دستگاه فیلتر شنی آن ها قادر به جداسازی ذرات از آب تا اندازه 50 میکرون را دارا هستند و از جنس فایبر گلاس یا از فولاد تهیه می شوند.

پس فیلتر شنی استخر هم نقش به سزایی در پاکسازی و بهداشت آب استخر دارد .

برای در امان بودن از بیماری های مشترک در استخر اعم از بیماری های پوستی،تنفسی،میکروبی و ویروسی علاوه بر کامل بودن تجهیزات استخری مناسب جهت تصفیه و سالم سازی آب; نیاز به رعایت بهداشت فردی هم می باشد.

تجهیزات استخری مناسب نه تنها شما را از بیماری های احتمالی در امان نگه می دارد بلکه حس خوب شنا کردن و لذته داشتن استخری با تمام استانداردهای لازم و زیبا را به شما خواهد بخشید 

---

 در این مقاله سعی شد با توجه به شرایط کنونی و همه گیر شدن ویروس کرونا مطالب مفید و مهمی درباره نحوه استفاده سالم و بهداشتی از استخر و آشنایی با تجهیزات استخر عنوان شود برای خرید تجهیزات استخر https://digipoolmarket.com/ سایت به شدت مناسبی برای خرید تجهیزات استخری است که با ضمانت و کیفیت بالا  ارئه میدهد.

شماره تماس: ۸۸۸۶۵۱۰۱-۸۸۸۶۵۱۰۵

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.