سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱

خلعتبری در گفت‌وگو با ایران‌ورزشی

سه امتیاز دیدار با استقلال برای ما است!

سه امتیاز دیدار با استقلال برای ما است!

محمدرضا خلعتبری هافبک - مهاجم شهرخودرو که رکورددار بیشترین پاس گل در تاریخ لیگ برتر است، آماده بازی با استقلال می‌شود تا در آن بازی هم به خوبی بدرخشد و به تیمش کمک کند.

مصاحبه - ایران ورزشی | محمدرضا خلعتبری هافبک - مهاجم شهرخودرو که رکورددار بیشترین پاس گل در تاریخ لیگ برتر است، آماده بازی با استقلال می‌شود تا در آن بازی هم به خوبی بدرخشد و به تیمش کمک کند.

بازی حساس و مهمی مقابل استقلال دارید که در جدول خیلی تأثیرگذار است.

واقعاً بازی خیلی سختی با استقلال داریم و استقلال در ۲، ۳ هفته اخیر نتایج خیلی خوبی گرفته اما ما در زمین خودمان بازی می‌کنیم و باید ببریم چون اگر نبریم شرایط‌مان سخت و پیچیده می‌شود. به هر حال امتیازات تقریباً برابر است و فولاد هم یک بازی معوقه دارد که رقابت برای کسب سهمیه آسیا سخت شده. ما در آبادان هم شرایط سختی داشتیم و نتوانستیم امتیازات کامل را بگیریم که باید ناکامی هفته گذشته را با برد این هفته جبران کنیم.

این بازی واقعاً ۶ امتیازی شده.

بله، واقعاً ۶ امتیازی است چون ۳ امتیاز از استقلال کم می‌شود و ۳ امتیاز به ما اضافه می‌شود. به نظرم با توجه به این شرایط، بازی خیلی زیبایی می‌شود. البته جای هواداران‌مان خالی است که بیایند و لذت ببرند اما امیدوارم ۳ امتیاز را بگیریم که تقدیم هواداران کنیم.

قبلاً بازیکن پرسپولیس بودی، بازی با استقلال برایت حساسیت خاصی دارد؟

نه، برای من هیچ بازی فرقی نمی‌کند. من جلوی هر تیمی همیشه تمام تلاشم را می‌کنم و هر جا بودم فقط برایم موفقیت تیمم مهم بود و فرقی نداشت چه حریفی باشد. چه الان که شهرخودرو هستم، چه ذوب‌آهن و پرسپولیس و بقیه تیم‌ها. من تلاش می‌کنم تیمم موفق باشد. الان هم مقابل استقلال برای گرفتن ۳ امتیاز تلاش می‌کنم. در این بازی سعید صادقی و فرشاد فرجی را به خاطر مصدومیت و فرامرز را به خاطر محرومیت نداریم. امیدوارم روز خوب و بازی خوبی داشته باشیم و‌ آقاسهراب اولین ۳ امتیاز را بگیرد.

کار با سهراب بختیاری‌زاده چطور است؟

ایشان وقتی سرمربیگری تیم را قبول کردند، حتماً نسبت به تیم آگاهی داشتند و شیوه بازی را چندان تغییر ندادند. ما هم تلاش می‌کنیم کارها را به نحو احسن انجام دهیم . برای این می‌گویم آقاسهراب کار خاصی نمی‌کند تا با همان شیوه قبلی نتیجه خوب بگیریم. خود آقاسهراب جوان است و بازیکنان هم جوان هستند و در کنار باتجربه‌ها، تیم خوبی تشکیل دادیم. خدا را شکر آقاسهراب از بازی‌ها راضی هستند اما شانس با ما یار نبود که می‌توانستیم پیروز باشیم اما مساوی شد. حالا هم تلاش می‌کنیم اولین ۳ امتیاز برای آقاسهراب رقم بخورد.

شما به عنوان بهترین پاسور تاریخ لیگ برتر هم شناخته شدید...

من در زمان آقای ابراهیم‌زاده و سپاهان بیشتر به عنوان پشت فوروارد بازی کردم و در واقع مهاجم کاذب بودم که دقیقاً نمی‌دانم چند پاس گل دادم اما بیشتر پاس دادم تا اینکه گل بزنم.

با پاس گلی که در بازی با صنعت‌نفت دادی، به رکورد ۷۰ پاس گل رسیدی. البته مجموع گل، پاس گل و کسب پنالتی منجر به گل هم ۱۵۲ شد و بالاتر از برهانی قرار گرفتی و البته همچنان رجب‌زاده و عنایتی بالاتر از شما هستند. نکته جالب هم اینکه مقابل پرسپولیس و ذوب‌آهن که تیم سابقت بودند بیشترین اثرگذاری را داشتی.

(می‌خندد) متأسفانه اینطور شد دیگر. من می‌گویم همیشه موفقیت تیمم برایم مهم است و اینکه تیم نتیجه بگیرد. ممکن است یک روز خیلی خوب داشته باشی و یک روز بدشانس باشی. بازی سختی در آبادان داشتیم و گل دقیقه ۹۹ باعث شد بازی مساوی شود.آبادانی‌ها معترضند و می‌گویند یک پنالتی و یک گل‌شان نادیده گرفته شد.توپ از خط دروازه عبور نکرده بود. اگر صحنه منجر به پنالتی را هم می‌گویند که به نظرم پنالتی بود، از آن طرف برای ما هم یک پنالتی گرفته نشد، وقتی شوت قاضی به دست مدافع نفت آبادان خورد. به هر حال اشتباهات داوری پیش می‌آید. مثل بازی استقلال و سپاهان که پنالتی نه تنها پنالتی نبود بلکه خطا به سود سپاهان باید گرفته می‌شد. این در حالی است که قضاوت بازی را بیژن حیدری که یکی از بهترین داوران است به عهده داشت. داوری یک روز ممکن است به ضرر ما باشد و یک روز هم به نفع ما اما این دلیل نمی‌شود ناکامی را گردن داور بیندازیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.