یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

دو ستاره تاتنهام، اماده رکوردشکنی

کین و سون، بهترین زوج تاریخ لیگ برتر

کین و سون، بهترین زوج تاریخ لیگ برتر

یک روز دیگر در لیگ برتر و یک شاهکار دیگر از سون هئونگ مین و هری کین. این دو با همکاری فوق‌العاده شان تاتنهام را به پیروزی 3 بر صفر برابر لیدزیونایتد رساندند تا تیم ژوزه مورینیو سال جدید را همانطور آغاز کند که سال گذشته را به پایان برده بود. پاس کین برای سون تا گل دوم تاتنهام را بزند، سیزدهمین همکاری این دو برای گلزنی در این فصل لیگ برتر بود که با رکورد این رقابت‌ها برابری می‌کند. با توجه به این که 22 بازی تا پایان فصل باقی مانده احتمال قوی وجود دارد برای اینکه رکوردی به ثبت برسانند که شاید هرگز شکسته نشود. آلن شیرر و کریس ساتن در فصل رویایی بلکبرن، 1995-1994 که با قهرمانی شان به پایان رسید، روی 13 گل با یکدیگر همکاری کردند و رکورد زدند البته آنها در طول یک فصل به این آمار رسیدند و کین و سون در 16 بازی. شاید فقط یک اتفاق ناگهانی مانع از رکوردشکنی زوج خط حمله تاتنهام شود.

اما علاوه بر آن، کین اگر یک پاس گل دیگر به سون بدهد، با رکورد پاس گل یک بازیکن برای بازیکنی دیگر در یک فصل لیگ برتر برابر می‌شود. مهاجم تیم ملی انگلیس تا اینجای فصل 9 پاس گل به هم تیمی اش داده است.

فرانک لمپارد مربی حال حاضر چلسی در دوران درخشان بازی‌اش 24 پاس گل به دیدیه دروگبا داد و مهاجم ساحل عاجی با 12 پاس گل به لمپارد باعث شد رکورد لیگ برتر در همکاری برای زدن گل با 36 گل به نام این دو ثبت شود اما دو ستاره تاتنهام تنها 5 گل فاصله دارند با شکستن این رکورد. آنها تا به حال 32 پاس گل به یکدیگر داده اند.

کین برابر هر 30 تیمی که در لیگ برتر با آنها روبه‌رو شده گل زده و این بهترین آمار در میان بازیکنانی است که برابر بیش از یک تیم بازی کرده اند. همچنین سون به آمار یکصد گل در 253 بازی در رقابت‌های مختلف برای تاتنهام رسید، او هجدهمین بازیکن این باشگاه است که صدگله می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.